Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hypki: Trudno nie zgodzić się oceną katastrofy przedstawioną przez Rosjan

0
Podziel się:

Rosjanie mają o wiele większe doświadczenie w kwestii wyjaśniania katastrof lotniczych - uważa sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa i wydawca Skrzydlatej Polski Tomasz Hypki.

Hypki: Trudno nie zgodzić się oceną katastrofy przedstawioną przez Rosjan
(prezydent.pl/GFDL)

Rosjanie mają o wiele większe doświadczenie w kwestii wyjaśniania katastrof lotniczych - uważa sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa i wydawca _ Skrzydlatej Polski _ Tomasz Hypki, który zgadza się w większości z oceną katastrofy smoleńskiej przedstawioną we wtorek przez MAK.

Hypki powiedział, że trudno nie zgodzić się z Rosjanami w prezentowanych stanowiskach._ - Zgodnie z prawdą Rosjanie stwierdzili, że strona polska nic nowego do sprawy nie wniosła, to jest, że załoga lądowała, a nie próbowała odejść na drugi krąg, jak usiłowała nas przekonać komisja Millera _ - ocenił Hypki. Już 29 lipca kwestionował on ustalenia polskiej komisji co do tego, że załoga prezydenckiego tupolewa chciała odejść na drugi krąg, i przekonywał, że wszystkie podejmowane przez załogę czynności zmierzały do wylądowania w Smoleńsku.

Hypki podziela także zdanie Rosjan w sprawie obecności w kabinie generała Błasika. _ - Trudno powiedzieć, że generał Błasik, będąc w kabinie, nie wywierał nacisków na pilotów. Każdy z własnego doświadczenia wie, że jak szef stoi nad głową - szczególnie jeśli to jest szef, od którego zależy całe życie zawodowe, cała kariera, a jest się młodym człowiekiem, a to byli młodzi ludzie - to trudno powiedzieć, że nie miał na nich wpływu _ - zauważył Hypki i dodał, że _ gdyby generał siedział cicho, to byśmy nie wiedzieli, że on tam w ogóle był, a on mówił, że nic nie widać, odczytywał wysokość _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/edmund;klich;piloci;nie;chcieli;ladowac,135,0,885127.html)Edmund Klich: Piloci nie chcieli lądować
Według niego nie należy też bagatelizować ujawnionego przez Rosjan alkoholu we krwi generała Błasika. - _ Jeśli chcemy badać przyczyny katastrofy i wyciągać z nich wnioski, to nie możemy mówić, że nadrzędny jest dla nas honor polskiego generała _ - ocenił.

Wydawca _ Skrzydlatej Polski _ tylko w jednym nie zgadza się z zaprezentowanym wczoraj stanowiskiem Rosjan - chodzi o stan techniczny lotniska w Smoleńsku. Zauważył jednak, że polska załoga wiedziała o nim m.in. z not ambasadora Jerzego Bahra.

_ - Według mnie stan lotniska miał minimalny, jeśli w ogóle jakikolwiek, wpływ na katastrofę _ - uważa Hypki. Dodał, że tupolew z prezydentem na pokładzie 10 kwietnia 2010 roku w ogóle nie powinien wylecieć z Warszawy i dodał, że _ w zasadzie na tym można by komentarze w tej sprawie zakończyć. Oni w ogóle nie powinni lecieć _ - podsumował.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t95100.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;polski;raport;jak;nasz;tylko;z;lotniskiem;sie;mylicie,224,0,884960.html) Rosjanie: Polski raport jak nasz. Tylko z lotniskiem się mylicie Według ekspertów z MAK w raporcie Millera nie ma nic nowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;raport;podobny;do;naszego;tylko;wnioski;niezrozumiale,157,0,883357.html) Raport podobny, tylko wnioski niezrozumiałe Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sily;powietrzne;deklaruja;ze;wyciagnely;wnioski;po;katastrofie;smolenskiej,94,0,884574.html) "Wojsko wyciągnęło wnioski po Smoleńsku" Członkowie komisji Jerzego Millera ponad trzy i pół godziny prezentowali dowódcom Sił Powietrznych wnioski i zalecenia, jakie zawiera raport w sprawie katastrofy smoleńskiej.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)