Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Sandy w USA. Właśnie ewakuowano szpital

0
Podziel się:

Wczoraj musiano ewakuować inny nowojorski szpital - Coney Island Hospital.

Huragan Sandy w USA. Właśnie ewakuowano szpital
(PAP/EPA)
bESvNCwR

Z nowojorskiego szpitala Bellevue na Manhattanie ewakuowano około 500 pacjentów - poinformował _ New York Times _ na swej stronie internetowej.

Cyklon Sandy pozbawił ten publiczny szpital energii elektrycznej. Musiano włączyć generatory prądu, ale jest to rozwiązanie awaryjne. W szpitalu nie funkcjonują komputery, nie działa oświetlenie klatek schodowych.

Wczoraj musiano ewakuować inny nowojorski szpital - Coney Island Hospital. Powodem była awaria jednego z dwóch generatorów prądu.

bESvNCwT

Rano w stanach Nowy Jork i New Jersey bez prądu pozostawało ok. 4 milionów ludzi. Naprawianie zerwanych sieci energetycznych może potrwać wiele dni.

Czytaj więcej w Money.pl
USA dalej słabe. Nic się nie zmieniło po WTC Stan amerykańskich systemów łączności ratunkowej jest zły. Są one niekompatybilne, niekompletne i łatwo ulegają awariom - uważają eksperci.
Oto katastrofalne skutki huraganu Sandy Firma IHS Global przewiduje, że straty spowodowane przez huragan Sandy sięgną od 10 do 20 miliardów dolarów.
Po przejściu Sandy: Rośnie liczba ofiar i włamywaczy Policja zatrzymała 13 osób podejrzanych m.in. o włamania i szabrowanie sklepów w dzielnicach ewakuowanych przed nadejściem cyklonu.
bESvNCxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)