Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hollande chce zorganizować z Merkel spotkanie Poroszenko-Putin

0
Podziel się:

Prezydent Francji zaproponował kolejne spotkanie, które miałoby umocnić zawieszenie broni.

Hollande chce zorganizować z Merkel spotkanie Poroszenko-Putin
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Prezydent Francji Francois Hollande gotów jest zorganizować, wspólnie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, nowe spotkanie przywódców Ukrainy i Rosji, Petra Poroszenki i Władimira Putina - poinformował Pałac Elizejski.

Hollande zaproponował kolejne spotkanie, które miałoby _ umocnić zawieszenie broni _, po rozmowie telefonicznej z Poroszenką. Jak podaje Pałac Elizejski, przywódcy omawiali ustalenia, które zapadły 5 września w Mińsku, a przede wszystkim kwestie związane z _ przestrzeganiem zawieszenia broni, kontrolą granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz uwolnieniem jeńców _.

_ Aby umocnić porozumienie z Mińska, prezydent powiedział, że gotów jest zorganizować, w najbliższym możliwym czasie, wspólnie z kanclerz Niemiec, nowe spotkanie prezydentów Rosji i Ukrainy _ - informuje Pałac Elizejski.

Hollande zapowiedział też, że Francja udzieli poparcia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), _ aby można było kontrolować granicę między Rosją i Ukrainą _.

Poprzednie spotkanie w sprawie kryzysu ukraińskiego z udziałem Putina i Poroszenki odbyło się w Mińsku 26 sierpnia; Unię Europejską reprezentowała szefowa dyplomacji Catherine Ashton. Uczestnicy spotkania uzgodnili wówczas, że białoruska stolica będzie miejscem dialogu grupy kontaktowej ds. Ukrainy.

5 września po raz kolejny grupa kontaktowa, w nieco innym składzie, spotkała się w Mińsku. Zawarto wówczas porozumienie w sprawie zawieszenia broni na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Obama: Nasilimy izolację Rosji i uderzymy w Putina Biały Dom przyłączy się do sankcji Unii Europejskiej. Chce ugodzić rosyjskie sektory finansów, energetyki i obronności.
Kijów: zabiliśmy i raniliśmy tysiące Rosjan Rady Bezpieczeństwa Ukrainy ujawnia najnowsze dane o stratach Rosjan na froncie w Donbasie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)