Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hofman zapowiada wotum nieufności dla rządu

0
Podziel się:

Poseł PiS: - Czasem wyniki głosowania są zaskakujące. Trzeba dać posłom możliwość wypowiedzenia się. Czy chcą zmian w Polsce, czy nie.

Hofman zapowiada wotum nieufności dla rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik PiS Adam Hofman zapewnia, że partia na pewno przedstawi swojego kandydata na premiera w ramach konstruktywnego wotum nieufności. W radiowej Jedynce Hofman zapewniał, że będzie to osoba z autorytetem.

Rzecznik przyznał, że z arytmetyki sejmowej wynika, iż taki wniosek może nie mieć szans na powodzenie, ale jak podkreślał - parlamentarzyści powinni mieć szansę wypowiedzenia się na ten temat. _ _

_ - To będzie ktoś z autorytetem, spoza partii politycznych. Ktoś kto miałby odsunąć Donalda Tuska od władzy - _ powiedział Hofman.

Przedstawiciele PiS zapowiadali, że na 5 -lecie rządów premiera Donalda Tuska, PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. W takim przypadku, konieczne jest podanie nazwiska kandydata na premiera._ - Czasem wyniki głosowania są zaskakujące. Trzeba dać posłom możliwość wypowiedzenia się. Czy chcą zmian w Polsce, czy nie - _ tłumaczył poseł.

Najpierw liderzy PiS wymieniali datę 29 września jako datę ogłoszenia nazwiska swojego kandydata. Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział jednak, że decyzja co do daty jeszcze nie zapadła.

Sprawiedliwość w Polsce przegrałaAdam Hofman uważa, że wczorajszy wyrok sądu w sprawie mafii pruszkowskiej jest porażką organów państwa. Poseł PiS podkreślił na antenie radiowej Jedynki, że przegrała również sprawiedliwość.

Jego zdaniem, po przegranych przez PiS wyborach zmienił się klimat w walce z przestępczością. Za rządów Platformy, jak mówił Hofman, wielu przestępców, w tym najgroźniejszych wyszło z aresztów i mogli oni wpływać na świadków. Jego zadaniem, wczorajszy wyrok warszawskiego sądu, jest tego konsekwencją.

Hofman przyznał, że żaden polityk nie ma wpływu na to, co orzeka sąd, jednak liczy się klimat do ostrej walki z przestępczością. Taki klimat, zdaniem Adama Hofmana był za rządów PiS. Polityk dodał, że jego partia czeka na moment, kiedy sejm rozpatrzy projekt ustawy o konfiskacie mienia pochodzącego z przestępstwa. Taka regulacja prawna, jak podkreślił polityk, sprawia, że ludzi którzy dorobili się na przestępstwie stać na wynajęcie dobrych adwokatów. Było to widać, zdaniem Adama Hofmana, również podczas zakończonego wczoraj procesu.

Czytaj więcej w Money.pl
W sprawie Amber Gold PiS proponuje trzy kroki Żądają, by premier ujawnił całą prawdę o udziale służb specjalnych w aferze ze złotem.
Alarm dla Platformy. Polacy już w nią nie wierzą? PO wciąż traci poparcie, a tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego mocno zyskuje. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)