Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpańska policja uwolniła 10 niemowląt

0
Podziel się:

Dzieci zostały odbite z rąk mafii w Melilli - hiszpańskim mieście na terenie Maroka. Były wypożyczane i sprzedawane nielegalnym imigrantom, aby wraz z nimi przekraczały granice.

Hiszpańska policja uwolniła 10 niemowląt
(clspeace/CC/Flickr)

Rodziny z dziećmi są inaczej traktowane przez straż graniczną i rzadko odsyłane do swoich krajów.

Potocznie mówi się o nich _ dzieci paszporty _, bo ułatwiają nielegalny wjazd do Hiszpanii. Zwykle mają zaledwie kilka miesięcy i nie wiadomo ani z jakiego kraju pochodzą ani w jaki sposób trafiły w ręce mafii.

Na ich trop policja wpadła 3 lata temu, kiedy pracownicy ośrodka dla imigrantów w Melilli zauważyli, że niektórzy rodzice nie dbają o swoje dzieci, nie potrafią ich karmić ani zmienić pieluchy. Kiedy zrobiono badania DNA okazało się, że niemowlęta nie są z nimi spokrewnione.

Podczas akcji pod kryptonimem _ Herodot _ policja zabrała mafii 10 dzieci. Każde z nich miało być wypożyczone albo sprzedane nielegalnym imigrantom. Cena kupna dziecka wynosi średnio 1500 euro, wypożyczenie - zwykle połowę tej kwoty.

Czytaj więcej w Money.pl
Światowa siatka handlu ludźmi. Wpadli Policja hiszpańska i włoska zlikwidowały szajkę przemytników ludzi, która organizowała z Chin przerzut do Europy i USA nielegalnych imigrantów.
4 lata i przepadek mienia za handel ludźmi Zarówno proces, jak i podanie ustnych motywów wyroku, odbywało się za zamkniętymi drzwiami.
Miała być praca, było niewolnictwo Oferując dobrze płatną pracę, zwabili oni do Wielkiej Brytanii co najmniej 95 mężczyzn.
Platforma przeciwko handlowi ludźmi W Brukseli zainaugurowano prace platformy łączącej ponad 100 organizacji, zaangażowanych w walkę z handlem ludźmi w krajach UE i Chorwacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)