Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hiszpania: Sprzedawali narkotyki ukryte w cukierkach

0
Podziel się:

Aresztowano 10 osób: 8 mężczyzn i 2 kobiety. Do słodyczy dodawano środki chemiczne, które mają mieć podobne działanie co kokaina, ale są połowę tańsze.

Hiszpania: Sprzedawali narkotyki ukryte w cukierkach
(rustythedog/iStockphoto)

Hiszpańska policja rozpracowała szajkę handlującą syntetycznymi narkotykami w formie cukierków. Sprzedawano je w miejscowościach północnych regionów Hiszpanii, m.in. w Aragonii i Kraju Basków. Aresztowano 10 osób: 8 mężczyzn i 2 kobiety.

Narkotyki z pozoru w niczym nie różnią się od popularnych żelków. Jednak do zwykłych cukierków dodawano środki chemiczne, które mają mieć podobne działanie co kokaina, ale są połowę tańsze.

Szajka sprzedawała je wśród uczestników lokalnych świąt, jarmarków i festynów, które w sierpniu odbywają się w niemal wszystkich hiszpańskich miejscowościach._ -To była bardzo dobrze zorganizowana grupa przestępcza. Kierujący nią mieli stałych odbiorców, którzy zajmowali się szukaniem klientów _ - wyjaśniała uczestnicząca w akcji policjantka.

Skonfiskowano substancje, z których powstałoby pół miliona cukierków, a także broń i sprzęt elektroniczny. Środki chemiczne przywożono z Holandii, ukryte w podwójnych dnach samochodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Twitter najpopularniejszy wśród... Zdziwisz się Reakcja internetowej wspólnoty Afroamerykanów na zabicie przez policjanta czarnego nastolatka pokazała, że używają Twittera jako platformy do dialogu oraz narzędzia wpływu.
Korki na autostradach? Tutaj to też problem
Alert lotniczy w Islandii. Nie zgadniesz dlaczego Władze Islandii podwyższyły do najwyższego, czerwonego poziomu alert dla transportu lotniczego w związku z groźbą wybuchu wulkanu Bardarbunga.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)