Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hiszpania ewakuowała ambasadę w Libii

0
Podziel się:

Dyplomaci i ich rodziny zostali przetransportowani do Madrytu wojskowym samolotem. Wraz z nimi przyleciało 12 obywateli Unii Europejskiej i innych krajów.

Hiszpania ewakuowała ambasadę w Libii
(Marcilhacy Cyril/ABACA/EAST NEWS)

Hiszpania czasowo ewakuowała członków ambasady w Libii. Jak uzasadniło w komunikacie hiszpańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, _ coraz niebezpieczniejsza sytuacja w Trypolisie mogła zagrozić życiu pracowników placówki _.

Dyplomaci i ich rodziny zostali przetransportowani do Madrytu wojskowym samolotem. Wraz z nimi przyleciało 12 obywateli Unii Europejskiej i innych krajów.

Odkąd w połowie lipca walki w Trypolisie przeniosły się w rejon międzynarodowego lotniska, hiszpański MSZ był w stałym kontakcie z mieszkającymi w Libii Hiszpanami. Pierwsza grupa - 60 osób - doleciała do Madrytu we wtorek. W czwartek ambasadę opuścili ostatni dyplomaci, choć - jak podkreśla MSZ - placówka nie jest zamknięta. Pozostała w niej jedna osoba.

Czasowo obowiązki konsularne przejęły od Hiszpanii ambasady Włoch i Malty.

Szef hiszpańskiej dyplomacji ostrzegł, że sytuacja w Libii będzie się zaostrzać. Wyraził jednak nadzieję na stabilizację i zawieszenie broni.

Intensywne walki ugrupowań zbrojnych i islamistów wcześniej zmusiły do ewakuacji ambasady Turcji, USA i Brazylii. Placówkę w Libii ewakuował również ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Globalne dostawy ropy poważnie zagrożone - _ Potencjalne straty będą zależeć od tego, co wydarzy się w tym tygodniu _ - przyznał jeden z dyrektorów firm wydobywczych.
Awantura o rafę. Hiszpania zwróci się do ONZ? Zdaniem hiszpańskiego MSZ Wielka Brytania naruszyła terytorium Hiszpanii budując u wybrzeży Gibraltaru sztuczną rafę.
Tysiące firm przerywa tam pracę. Wakacje Do września nieczynne będą nie tylko zakłady pracy, ale też bary, sklepy i restauracje, zwłaszcza w dzielnicach, do których nie zaglądają turyści.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)