Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 11:45

Harcmistrz skazany za seks z małoletnią

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu, Sąd Rejonowy w Kielcach skazał członka kierownictwa jednego z tamtejszych hufców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata Sąd Rejonowy w Kielcach skazał harcmistrza z kierownictwa jednego z kieleckich hufców oskarżonego o kontakty seksualne z dziewczyną, która nie miała skończonych 15 lat.

Ponadto mężczyzna przez 10 lat nie może prowadzić działalności związanej z pracą z dziećmi i młodzieżą.

Uzasadnienie wyroku odbyło się za zamkniętymi drzwiami, podobnie jak cały proces. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na to, że ujawnienie okoliczności opisywanych w postępowaniu mogłoby naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej.

Zdaniem prokuratury mężczyzna latem 2008 r. podczas obozu harcerskiego dopuścił się wobec harcerki czynności seksualnej, a w 2009 roku w Kielcach kilkakrotnie doszło między nimi do obcowania płciowego. Czyny te były przestępstwem, ponieważ dziewczyna skończyła 15 lat w grudniu 2009 r.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nastolatka zwierzyła się swojemu chłopakowi, a ten nakłonił ją, by powiedziała o tym rodzicom. Matka zawiadomiła prokuraturę. Psycholog ocenił, że nastolatka jest wiarygodna.

Od ujawnienia sprawy harcmistrz ma zakaz prowadzenia działalności polegającej na pracy z dziećmi i młodzieżą. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
Dręczył swoich sąsiadów, dziś usłyszał wyrok Według śledczych Wojciech O. od 2011 r. razem z nieletnimi uprzykrzali życie sąsiadom, m.in. malowali na ścianach niecenzuralne napisy, wyzywali sąsiadów.
Wiązanie w izbach wytrzeźwień bezprawne Przepis dotyczący kwestii stosowania w izbach wytrzeźwień niewymienionych wprost w ustawie środków przymusu bezpośredniego niezgodny z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz