Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handlarze narządami w Polsce zatrzymani. CBŚ postawiło zarzuty 23 osobom

0
Podziel się:

Oprócz nerek ogłoszeniodawcy proponowali także szpik kostny albo płaty wątroby.

Handlarze narządami w Polsce zatrzymani. CBŚ postawiło zarzuty 23 osobom
(East News)

Agenci Centralnego Biura Śledczego w całej Polsce wypowiedzieli wojnę handlarzom ludzkich narządów. W ramach akcji _ Anons _ agenci weszli do prawie 100 domów.

- _ Zarzuty usłyszały już 23 osoby. Wszyscy oferowali poprzez internet sprzedaż swoich organów, głównie nerek _ - mówi Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji.

Wytypowano 250 takich ogłoszeniodawców. W mieszkaniach, do których weszła policja zatrzymano 2 osoby. Natomiast 37 doprowadzono do jednostek policji. W związku z tą akcją przesłuchano 105 osób. 23 z nich usłyszało zarzuty.

Oprócz nerek ogłoszeniodawcy proponowali także szpik kostny albo płaty wątroby.
Wśród podejrzanych nie ma kupców. Policja zabezpieczyła komputery by móc ustalić kto mógł być potencjalnym nabywcą.

W Polsce pozyskanie komórek, czy narządów wbrew przepisom jest zabronione.

Samo rozpowszechnianie ogłoszeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności do roku. Policja apeluje też do administratorów sieci internetowych o niedopuszczanie do opublikowania tego rodzaju treści oraz ich usuwanie i powiadamianie policji badź prokuratury.

Czytaj więcej w Money.pl
Złapali 802 handlarzy dziećmi. Uratowali 181 Cena dziewczynki to około 8 tysięcy dolarów. Cena za chłopca jest dwa razy wyższa.
Porwany noworodek. Trwa obława policji Porywacze mogą poruszać się volkswagenem tiguanem, prawdopodobnie na białoruskich numerach.
Policjant kopał demonstranta. Ma zarzuty Sprawa pobicia mężczyzny przez policjanta podczas marszu niepodległości rozeszła się głośnym echem po całym kraju.
prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)