Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
15.02.2013 09:58

Handlarz oferował policjantom pieniądze za informacje

Ponieważ zdawał sobie sprawę, że jego działalność jest nielegalna, postanowił skorumpować funkcjonariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Warszawska prokuratura postawiła zarzut handlarzowi, który chciał płacić policjantom comiesięczną _ pensję _ za informowanie go z wyprzedzeniem o planowanych kontrolach na bazarze. Sprzedawał tam hurtowo podrabiany towar.

Jak poinformowała Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, 41-latni obywatel Turcji na jednym ze znanych bazarów pod Warszawą hurtowo handlował podrabianymi towarami, najczęściej odzieżą.

Ponieważ zdawał sobie sprawę, że jego działalność jest nielegalna, postanowił skorumpować funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą w komendzie stołecznej.

Pod koniec ub.r. dwóm z nich zaoferował po 6 tys. zł comiesięcznej _ pensji _ w zamian za podawanie z wyprzedzeniem informacji o planowanych kontrolach.

Policjanci zgłosili, że otrzymali korupcyjną propozycję Biuru Spraw Wewnętrznych KGP, czyli _ policji w policji _. Funkcjonariusze z tego biura, wspomagani przez kolegów ze stołecznego garnizonu, w ubiegłym tygodniu zatrzymali handlarza.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła 41-latkowi zarzut usiłowania skorumpowania funkcjonariusza publicznego, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia. Podejrzany dostał zakaz opuszczania kraju oraz musiał wpłacić 30 tys. zł kaucji. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli też dużą ilość podrabianej odzieży.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera korupcyjna. Oskarżonych 13 policjantów Akt oskarżenia obejmuje okres od grudnia 2010 roku do stycznia 2011 roku.
Biskup trafi za kraty? Usłyszał zarzuty Duchowny wjechał autem w słup. Późniejsze badania wykazały, że był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.
Zwłoki noworodka na wysypisku - sprawę bada prokuratura Przyczyny śmierci chłopczyka na razie nie są znane; trwają poszukiwania jego matki.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz