Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami w Polsce. Zatrzymania w środowisku pseudokibiców

0
Podziel się:

Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł.

Handel narkotykami w Polsce. Zatrzymania w środowisku pseudokibiców
(jinga80 - Fotolia.com)

15 osób podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali funkcjonariusze CBŚ i wielkopolscy policjanci. U mieszkańców Jarocina i okolicznych miejscowości znaleziono prawie 5 kg środków odurzających. Trzech podejrzanych trafiło już do aresztu.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zatrzymania zostały przeprowadzone kilka dni temu.

_ - W trakcie przeszukania domów i obiektów, którymi dysponowali podejrzani, funkcjonariusze znaleźli około 2,5 kg amfetaminy, około 2 kg marihuany oraz haszysz. Trzech najważniejszych podejrzanych na wniosek policji i prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych przez poznański sąd _ - poinformował Borowiak. Za posiadanie narkotyków i handel nimi na dużą skalę grozi do 12 lat więzienia.

Według Borowiaka główni podejrzani rekrutowali się ze środowiska pseudokibiców. Niektórzy z nich występowali w sprawach karnych prowadzonych przez policję, w sprawie kibicowskich ustawek i awantur stadionowych.

Rzecznik poinformował, że funkcjonariusze zajmujący się sprawami narkotykowymi zdobyli informacje wskazujące na mieszkańców Jarocina przy okazji innej podobnej sprawy, realizowanej dwa lata temu.

_ - Z tych informacji wynikało, że podejrzani zaopatrywali się w większe ilości różnych rodzajów narkotyków, a następnie rozprowadzali je poprzez sieć drobniejszych dilerów. Narkotyki trafiały do odbiorców w Jarocinie i okolicznych miejscowościach. W tej sprawie pojawił się również wątek paserstwa kradzionych samochodów francuskich marek _ - podał. Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracownik Służby Więziennej w gangu Podczas przeszukań mieszkań, domów i samochodów znaleziono narkotyki oraz ok. 30 tys. zł, które pochodzą z handlu narkotykami.
Zamknięto nielegalny portal. Służył do... Wspólną akcję przeprowadziła policja w Niemczech i Holandii.
CBŚ zlikwidowało hurtownię narkotyków W magazynie było 442 tabletki ecstasy, 3,5 kilograma marihuany, ponad 85 gramów amfetaminy, 35 gramów kokainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)