Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami. CBŚ zatrzymało gang producentów amfetaminy

0
Podziel się:

Zatrzymane osoby są mieszkańcami Małopolski i Śląska. Mają od 28 do 31 lat.

Handel narkotykami. CBŚ zatrzymało gang producentów amfetaminy

Policjanci krakowskiego oddziału CBŚ zlikwidowali dużą wytwórnię, w której można było wyprodukować nawet 10 ton narkotyków. Zatrzymano 12 osób, w tym 28-letniego szefa gangu.

_ - Zlikwidowana przez policjantów wytwórnia mieściła się w pomieszczeniach piwnicznych. Składała się z dwóch profesjonalnych linii produkcyjnych. Policjanci, oprócz sprzętu służącego do syntezy BMK (główny prekursor do produkcji amfetaminy), zabezpieczyli również ponad pół tony APAAN (substancji, z której wytwarzano narkotykowy prekursor), 25 litrów gotowego już płynnego produktu amfetaminy, kilogram czystej amfetaminy i 6,5 kg marihuany _ - poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Zatrzymane osoby są mieszkańcami Małopolski i Śląska. Mają od 28 do 31 lat.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Z dotychczasowych jego ustaleń wynika, że gang sprowadzał APAAN aż z Chin - jako utrwalacz do metali. Funkcjonariusze przechwycili na terenie Niemiec jeden z transportów tej substancji. Pięć ton APAAN próbowano przemycić do polskiego _ laboratorium _ za pośrednictwem fikcyjnej firmy założonej specjalnie na potrzeby przestępczej działalności.

_ Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie rozbitej grupy trudnili się narkotykowym procederem wielopłaszczyznowo. Nie tylko zajmowali się produkcją BMK, ale również przemycali z terenu innych państw, głównie Unii Europejskiej znaczne ilości marihuany, haszyszu oraz amfetaminy, którymi potem handlowali. Zgromadzony materiał wskazuje, że w latach od 2007 do 2014 roku wyprodukowali, a następnie wprowadzili do obrotu, co najmniej 350 litrów prekursora BMK o czarnorynkowej wartości około 1,4 mln zł, z którego można wyprodukowano 250 kg wysokiej jakości amfetaminy _ - dodał Ciarka.

Gang przemycił też oraz wprowadził do obrotu, co najmniej 37 kg marihuany, pięć kg haszyszu oraz nie mniej niż 30 kg amfetaminy o łącznej wartości, co najmniej 1,3 mln zł. _ Narkotyki przemycane były przez wyspecjalizowanych kurierów, którzy przewozili je wykorzystując międzynarodowe połączenia autokarowe. Część narkotyków przemycanych była też w specjalnych skrytkach w prywatnych pojazdach _ - dodał Cierka.

Szefem grupy był 28-latek; odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. 12 zatrzymanych usłyszało w sumie 25 zarzutów; w tym m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu i wprowadzaniu do obiegu narkotyków.

Jak podkreślają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci zlikwidowali plantacje konopi W sprawie zatrzymano siedem osób; przechwycono narkotyki warte 500 tys. zł.
Heroina w perskich dywanach. CBŚ wykryło - _ Narkotyki były wszyte w trzy perskie dywany wysłane _ - podaje rzecznik policji.
CBŚ rozbiło szajkę handlarzy narkotyków Szajka ma na swoim koncie również kradzieże, włamania i przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)