Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel embrionami? "Jeśli Gowin coś, wie niech powie"

0
Podziel się:

Paweł Graś jest zdziwiony sugestiami Jarosława Gowina, dotyczącymi handlu embrionami. Jego zdaniem te informacje są mało prawdopodobne.

Handel embrionami? "Jeśli Gowin coś, wie niech powie"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Paweł Graś jest zdziwiony sugestiami Jarosława Gowina, dotyczącymi handlu embrionami. Minister sprawiedliwości mówił wczoraj w TVN24, że embriony z Polski są przedmiotem eksperymentów w Niemczech.

Rzecznik rządu uważa takie informacje za mało prawdopodobne. - Nie posiadam takiej wiedzy, oczekujemy od ministra Gowina bliższych informacji na ten temat. Doniesienia medialne sugerują raczej, że to jest bardzo mało prawdopodobne - mówi Paweł Graś.

Paweł Graś uważa, że jeśli minister sprawiedliwości wie coś o procederze eksportu zarodków, powinien złożyć doniesienie. -_ Jeśli poseł Gowin ma podejrzenie popełnienia przestępstwa, powinien zawiadomić odpowiednie organy _- mówi rzecznik rządu.

Według Pawła Grasia, jutro premier porozmawia o tej sprawie z Jarosławem Gowinem. - _ Jutro jest Rada Ministrów, więc na pewno będzie czas do rozmowy i na ten temat _ - mówi Paweł Graś.

Komentując w TVN24 doniesienia o odnalezieniu w jednej z klinik w Poznaniu pojemnika służącego do przechowywania embrionów, Jarosław Gowin powiedział, że _ możemy być pewni _ że dochodzi do handlu ludzkimi zarodkami. _ - Możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że na embrionach dokonuje się rozmaitych eksperymentów naukowych _ - dodał minister.

Gowin wskazuje, że w Niemczech nie wolno przeprowadzać eksperymentów naukowych na embrionach, _ ale na embrionach niemieckich _ stąd też, zdaniem ministra niemieccy naukowcy importują embriony z innych krajów, _ w tym prawdopodobnie z Polski _.

Pojemnik do przechowywania ludzkich zarodków znaleziono w budynku, w którym wcześniej znajdowała się klinika zajmująca się zapłodnieniami in vitro.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin przyznaje. Tego jest więcej w szpitalach Z doniesienia, które wpłynęło do prokuratury wynika, że pojemnik służący do przechowywania zarodków znaleziono w prywatnej klinice okulistycznej w Poznaniu.
Los Gowina w zawieszeniu. Tusk zdecyduje w... Premier zapowiedział, że będzie kandydował na szefa PO. - _ Niezależnie od decyzji, co do sposobu wyboru nowego przewodniczącego _.
Gowin na tapecie. Przez związki partnerskie Jutro odbędzie się posiedzenie zarządu PO, które będzie poświęcone m.in. kalendarzowi wewnętrznych wyborów w partii - poinformował rzecznik rządu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)