Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel dziećmi
25.10.2013 11:12

Handel dziećmi w Grecji. Małżeństwo kupiło romskie niemowlę

Ośmiomiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala dziecięcego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC BY-SA 2.0/Flickr)

W Atenach aresztowano bezdzietną parę, podejrzaną o kupienie trzymiesięcznej romskiej dziewczynki - poinformowała grecka policja. Niedoszli opiekunowie zostali zdemaskowani, gdy w urzędzie próbowali zarejestrować dziecko jako własne.

Do aresztowania 53-letniego mężczyzny i 48-letniej kobiety doszło dwa dni temu. Jeszcze dziś prokuratura przedstawi im zarzut porwania i kupienia dziecka.

Policji udało się ustalić, że para kupiła trzymiesięczną dziewczynkę od romskiej kobiety w marcu, płacąc 4 tys. euro. Podczas przesłuchania podejrzani twierdzili, że kupili romskie dziecko, ponieważ nie mieli własnych.

Ośmiomiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala dziecięcego. Obecnie trwają poszukiwania matki biologicznej oraz pośredników transakcji. To już trzeci przypadek handlu dziećmi w Grecji w ostatnim czasie.

W ubiegłym tygodniu policja podczas poszukiwania broni i narkotyków w obozie Romów w Farsali znalazła czteroletnią dziewczynkę o jasnych włosach i niebieskich oczach. Badania DNA potwierdziły, że nie jest spokrewniona z parą romskich opiekunów, którzy nie potrafili spójnie wyjaśnić jej pochodzenia i stale zmieniali zeznania. Dziewczynka została im odebrana; usłyszeli zarzut uprowadzenia dziecka.

W środę aresztowano troje Romów podejrzanych o porwanie dziecka; chcieli oni wyrobić 2,5-miesięcznemu dziecku metrykę urodzenia jedynie na podstawie pisemnego oświadczenia, a nie szpitalnych dokumentów.

Sprawa nieoczekiwanie powróciła w tym tygodniu w Irlandii, gdzie policja odebrała dwoje jasnowłosych dzieci romskim rodzinom. W obu przypadkach dzieci wróciły do swoich domów, gdy testy DNA potwierdziły pokrewieństwo między nimi a ich opiekunami.

Czytaj więcej w Money.pl
Kim jest czterolatka z obozu Romów? Ponad 8 tys. osób zadzwoniło do organizacji charytatywnej w odpowiedzi na apel o pomoc w ustaleniu tożsamości kilkuletniej dziewczynki, znalezionej w obozowisku Romów w środkowej Grecji.
Dziewczynka z obozu Romów. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Badania DNA potwierdziły, że dziewczynka nie jest spokrewniona z parą romskich opiekunów.
Ważne głosowanie. Politycy bez immunitetu Grecki parlament zagłosował za uchyleniem immunitetu sześciu deputowanym ze skrajnie prawicowej Złotej Jutrzenki, w stosunku do których toczy się dochodzenie wszczęte po zabójstwie antyfaszystowskiego działacza.
Tagi: handel dziećmi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz