Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handel dopalaczami. Aresztowano dwóch mężczyzn

0
Podziel się

Policjanci ze Skwierzyny (Lubuskie) zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 50 lat podejrzanych o handel dopalaczami. Dzisiaj obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Handel dopalaczami. Aresztowano dwóch mężczyzn
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEgxsfOZ

Niebezpieczne dla zdrowia substancje były sprzedawane m.in. w jednym ze sklepów spożywczych w pow. międzyrzeckim - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

_ Młodszy z podejrzanych trafił do aresztu na dwa, a 50-latek na trzy miesiące. Sanepid wydał decyzję o zamknięciu sklepu _ - powiedział rzecznik.

Specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stwierdzili, że przesłane im do analizy substancje to najsilniejsze specyfiki wymieniane na liście zabronionych dopalaczy.

bEgxsfPb

Według śledczych były one sprzedawane w Murzynowie, Skwierzynie (pow. międzyrzecki) oraz Nowej Soli i pobliskiej wsi Borowiec. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli.

Podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych policjanci znaleźli dopalacze, kilka sztuk amunicji oraz metalowe elementy, prawdopodobnie pochodzące z budowy trasy S-3.

Czytaj więcej w Money.pl
Dopalacze nadal groźne. Będą restrykcje? Według unijnej komisarz sprawiedliwości dopalacze stosowane zamiast nielegalnych narkotyków, są coraz większym problemem w Europie i zagrażają przede wszystkim młodym ludziom.
Adwokat aresztowany za handel narkotykami Mężczyźnie postawiono zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Chodzi o kilkanaście kilogramów marihuany.
Koniec z dopalaczami z Czech. Chcą współpracy Czeski minister spraw wewnętrznych Jan Kubice zadeklarował konieczność rozszerzenia współpracy z Polską
bEgxsfPC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)