Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami w Polsce. Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą

0
Podziel się:

W stan oskarżenia postawiono siedmiu Polaków i Ukraińca.

Handel narkotykami w Polsce. Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą
(PIOTR NIEMIEC/East News)

Usłyszeli oni zarzuty przemytu i handlu narkotykami oraz przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej. Prokurator zarzucił im przemyt prawie 60 kg zakazanych środków o wartości 800 tys. zł.

_ - Za te przestępstwa grozi im nawet do 12 lat więzienia. Wśród oskarżonych są mieszkańcy województw zachodniopomorskiego i łódzkiego _ - powiedziała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Irena Skuliniec.

Jak zaznaczyła, zatrzymanie podejrzanych, rozpracowanie zasad działania i zależności między członkami grupy to zasługa funkcjonariuszy operacyjnych i śledczych Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nad sprawą pracowali od 2012 roku, a wykonywane przez nich czynności nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

W śledztwie ustalono, że grupa działała na terenie Polski, Holandii i Niemiec. Narkotyki, m.in. marihuana, amfetamina, kokaina czy tabletki ekstazy, sprowadzane były z Holandii do Polski - głównie przemycano je za pośrednictwem kurierów.

W naszym kraju następowała ich dystrybucja do różnych miejscowości w województwach lubuskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim i łódzkim.

Według śledczych, od czerwca 2012 roku do sierpnia 2013 r. członkowie grupy rozprowadzili prawie 60 kg narkotyków o wartości 800 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec zwalcza narkotyki.Synowi grozi śmierć Twarz antynarkotykowej kampanii w Chinach przeprasza za syna, aresztowanego za używanie narkotyków.
Po raz pierwszy pobiorą ślinę od kierowców Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poleciło policji wyposażyć patrole drogowe w specjalne zestawy do wykrywania narkotyków w próbkach śliny.
W dwa tygodnie przejęto 27,5 tony narkotyków W ramach operacji zostało zmobilizowanych aż 39 krajów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)