Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Halloween w Wielkij Brytanii powoduje straty rzędu 1,4 mld funtów

0
Podziel się:

Okres ten często nazywany jest złośliwym tygodniem.

Halloween w Wielkij Brytanii powoduje straty rzędu 1,4 mld funtów
(Claudiodivizia/Dreamstime.com)
bEUeFOBh

Ponad 5 mln brytyjskich gospodarstw ponosi szkody w Halloween i rocznicę spisku prochowego, kiedy na jego pamiątkę w całym kraju pali się ogniska. Okres ten często nazywany jest _ złośliwym tygodniem _, a finansowy wymiar psot i zabaw to 1,4 mld funtów.

Wyliczyła to firma ubezpieczeniowa Santander Home Insurance, a wyniki jej badań przytacza w środę gazeta _ The Independent _. Wynika z nich, że średnia strat ponoszonych w _ złośliwym tygodniu _ wynosi 273 funty na gospodarstwo.

W nocy z 4 na 5 listopada 1605 roku doszło do nieudanego zamachu mającego na celu zabójstwo króla Anglii i Szkocji Jakuba I i wysadzenie w powietrze parlamentu. W jego podziemiach znaleziono Guya Fawkesa z 36 beczkami prochu. Rocznica udaremnienia zawiązanego przez angielskich katolików spisku prochowego świętowana jest jako noc Guya Fawkesa lub Noc ognisk, podczas której odpala się również fajerwerki.

bEUeFOBj

Ale najczęstszą przyczyną szkód w _ złośliwym tygodniu _, ponoszonych przez 2,5 mln gospodarstw, jest obrzucanie domów jajkami w Halloween. Dzieci i młodzież tego wieczoru ciskają jajkami w przechodniów, samochody i domy.

1,5 mln gospodarstw ponosi szkody w postaci zniszczenia roślin ogrodowych i płotów. Do rachunku strat trzeba też wliczyć szkody spowodowane przez ognie sztuczne.

Co gorsza, dwa procent Brytyjczyków twierdzi, że zostało w tym czasie zaatakowanych fajerwerkami.

Największe straty ponoszą mieszkańcy hrabstwa Yorkshire i rejonu Humber na wschodnim wybrzeżu Anglii; w ostatnich latach świąteczny wandalizm dotknął tam 15 proc. ludzi.

bEUeFOBp
Czytaj więcej w Money.pl
Halloween: stąd się wzięły żywe trupy i diabły Halloween (od ang. All Hallows Eve, czyli przeddzień Wszystkich Świętych) ma korzenie w celtyckim święcie Samhain.
Dziś Halloween. Zobacz, jak świętuje Google 31 listopada w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Dzisiaj przypomina nam o tym także Google i stworzone dla niego na tę okazję logo.
Brytyjski minister chwali Polskę. Zobacz, za co W opinii polityka, w Polsce od kilku lat mamy do czynienia z kolejnym _ cudem nad Wisłą _.
bEUeFOBK
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)