Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Halicki: Ziobro unika komisji odpowiedzialności konstytucyjnej

0
Podziel się:

Komisja rozpatrzy wniosek wstępny o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu byłego ministra.

Halicki: Ziobro unika komisji odpowiedzialności konstytucyjnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zbigniew Ziobro nie stawi się jutrzejsze posiedzenie komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, bo nie będzie ono jawne. Miał tam składać wyjaśnienia w związku z wnioskiem o postawienie go przed Trybunałem Stanu. Przewodniczący komisji Andrzej Halicki z PO uważa, że to kolejna wymówka byłego ministra sprawiedliwości.

_ - To oczywiste, że to seria uników. Najpierw tłumaczył się pracą w Europarlamencie, potem urlopem - _powiedział poseł Platformy.

Halicki poinformował, że zgodnie z obowiązującymi przepisami posiedzenia komisji odbywają się przy drzwiach zamkniętych, ale wyniki jej prac są jawne. _ - Prace komisji są jawne dla mediów. Wszystkie materiały będą dostępne dla zainteresowanych - _ tłumaczy.

Halicki powiedział, że posiedzenie komisji będzie mogło się odbyć bez udziału Zbigniewa Ziobry._ - Komisja pracuje swoim trybem i osoba objęta wnioskiem może się odnieść do wyników jej prac - _mówi Halicki.

Jutro komisja odpowiedzialności konstytucyjnej rozpatrzy wniosek wstępny o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu byłego ministra. Będzie to już drugie posiedzenie komisji w tej sprawie. Pierwsze odbyło się 10 lipca. W planie prac komisji jest też ustalenie listy i harmonogramu przesłuchiwania świadków.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro nie stawi się przed komisją sejmową Ziobro został wezwany na posiedzenie komisji, które odbyć się ma podczas kolejnego, ostatniego przed przerwą wakacyjną posiedzenia Sejmu.
Nieobecność Ziobry bez akceptacji komisji Szef SLD podkreślił, że usprawiedliwienie nie wydało się komisji wiarygodne.
Seremet mówi o legendach w sprawie Blidy Prokurator generalny zapowiedział, że prokuratura przygotuje odpowiedź na wątpliwości, jakie pojawiły się po opublikowaniu białej księgi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)