Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Halicki mówi o zmianach w Platformie

0
Podziel się:

Minister atakuje też Państwową Komisję Wyborczą. Konieczny jest przegląd systemu.

Halicki mówi o zmianach w Platformie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nie może być tak, że Państwowa Komisja Wyborcza nie funkcjonuje prawidłowo, konieczny jest przegląd systemu - powiedział minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki (PO). Mówił też o potrzebie zmian w szeregach Platformy.

Halicki przyznał, że nieprawidłowościom w czasie wyborów samorządowych trzeba się przyjrzeć, ale nie zaburzają one samego procesu wyborczego. _ Nie chcę ignorować zdarzeń, które wymagają po pierwsze sprawdzenia, czasem nawet działań prokuratorskich, bo słyszeliśmy i o takich wypadkach, ale one nie przesłaniają całości aktu wyborczego, który ma wielomilionowy charakter _ - mówił. Tłumaczył, że w Polsce wybory są demokratyczne, transparentne i nie ma powodu do obaw, jeśli chodzi o ich rezultat. Natomiast, jeżeli chodzi o zdarzenia, które wymagają interwencji, nie wolno ich lekceważyć - dodał.

Odnosząc się do wyniku PO Halicki powiedział, że nie może być zadowolony. Według niego Platforma Obywatelska żółtą kartkę otrzymała już podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. _ Pewną pracę, ale jeszcze niewystarczającą, wykonaliśmy, bo ten wynik parę miesięcy temu pewnie przy tej frekwencji byłby dużo gorszy. Duża grupa naszych wyborców została w domach, w dużych miastach była niższa frekwencja _ - zauważył.

_ - Było wiele zdarzeń, które nie powinny się wydarzyć i co do tego nie mam wątpliwości. Musimy pokazać, że i jesteśmy na to wrażliwi, i wyciągamy konsekwencje _ - zaznaczył.

Minister zapytany, czy to oznacza odsunięcie niektórych ludzi, odpowiedział: _ tak _. _ Platforma musi się zmienić, tak. Ona się zmieniła dziś na szczeblu krajowym, uważam to za krok w dobrym kierunku; i taki dynamizujący, i dający nam dużą energię, ale to początek drogi, a nie jej zwieńczenie _ - dodał.

Halicki wspomniał także, że część wyborców PO zagłosowała na PSL. _ Też trzeba się nad tym poważnie zastanowić _ - zauważył.

Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobył 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce przypadło PO, która zanotowała wynik na poziomie 27,3 procent. Trzecie jest PSL z wynikiem 17 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyniki wyborów do sejmików. Zobacz cząstkowe dane z PKW z godziny 9.15 Państwowa Komisja Wyborcza podała fragmentaryczne wyniki po przeliczeniu niecałej połowy głosów. Świetny wynik PSL. Na razie.
Oto najwięksi wygrani i najwięksi przegrani wyborów Wiadomo kto wygrał, a kto przepadł w wyborach do sejmików wojewódzkich.
Wyniki wyborów. Awaria systemu sparaliżowała pracę komisji wyborczych _ System się zreformował i działa, ale przechodzimy na liczenie ręczne. Mamy bardzo cząstkowe wyniki _ - informują przedstawiciele PKW.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)