Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gwałtowne burze przechodzą nad Francją

0
Podziel się

W dwudziestu departamentach wciąż obowiązuje sytuacja alarmowa.

Gwałtowne burze przechodzą nad Francją
(ABACA/EAST NEWS)
bDZZWDwB

Nad Francją przechodzi fala gwałtownych ulew połączonych z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Kilkanaście osób zostało rannych.

Kilkanaście osób zostało rannych. Nad Dordogne spadł grad wielkości kurzych jajek. Kilkanaście osób odniosło obrażenia. Poszkodowani to grupa uczestników lokalnego festiwalu. Imprezę przerwano w chwili rozpoczęcia się nawałnicy, ale wiele osób nie było w stanie na czas znaleźć sobie schronienia.

W Charente-Maritime sześciu uczestników obozu harcerskiego zostało porażonych piorunem. Na szczęście doznali tylko lekkich poparzeń. W innych regionach kraju także odwołano wiele koncertów i imprez mających się odbyć pod gołym niebem.

bDZZWDwD

Gwałtowna burza przeszła nad rejonem paryskim. Ulewy i wiatr nie oszczędziły kolarzy na trasie Tour de France, którzy na XV etapie jechali przez Prowansję.

W dwudziestu departamentach wciąż obowiązuje sytuacja alarmowa. W czterdziestu czterech innych ogłoszono stan podwyższonego ryzyka. Meteorolodzy zapewniają, że sytuacja będzie się powoli poprawiać, ale za to miejscowościom w kilku rejonach grożą podtopienia i powodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Do internetu trafiła mapa terenów zalewowych Realizacja tego programu ma kosztować ponad 13 mld zł i zabezpieczyć sześć województw przed katastrofalnymi skutkami powodzi.
Tam prezydent obiecuje obniżkę podatków Potwierdził też, że już od tego roku zaczną się obniżki, które sprawią, że 2 mln osób zapłacą mniejsze podatki, a 1 mln w ogóle nie będzie musiał płacić podatku dochodowego.
Pomoc dla poszkodowanych przez powódź Na wsparcie będą mogli liczyć również uczniowie z rodzin, które ucierpiały w wyniku huraganów, nawałnic i gradobicia.
bDZZWDxe
KOMENTARZE
(0)