Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzywny i prace społeczne za zasłanianie twarzy na meczu

0
Podziel się:

19 pseudokibiców, którzy mieli zasłonięte twarze podczas meczu w kwietniu ubiegłego roku pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze, zostało ukaranych.

Grzywny i prace społeczne za zasłanianie twarzy na meczu
(Wawok/REPORTER)

19 pseudokibiców, którzy mieli zasłonięte twarze podczas meczu w kwietniu ubiegłego roku pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze zostało ukaranych grzywnami, kolejnych dwóch pracami społecznymi - poinformowała śląska policja.

_ - Podczas meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze część kibiców zakryła swoje twarze. Czyn taki stanowi naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych _ - poinformowało biuro prasowe śląskiej policji.

Policjanci zajmujący się przestępczością stadionową z komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz komendy miejskiej w Zabrzu ustalili dane personalne 22 kibiców w wieku od 20 do 32 lat. Są to mieszkańcy Zabrza, Knurowa, Rudy Śląskiej oraz powiatu mikołowskiego.

21 z nich przyznało się do winy. Sąd Rejonowy w Chorzowie nałożył na dziewiętnaście osób kary grzywny w wysokości 2 tys. zł. Dwie osoby, których warunki finansowe nie pozwalały na zapłacenie grzywny, skazano na karę nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze 30 godzin.

Jeden z kibiców nie przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd w trakcie dalszego postępowania. Mecz był rozgrywany 15 kwietnia ub. roku na Stadionie Ruchu Chorzów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rusza wielki proces. "To ogromna pomyłka" Solista baletu teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko został dzisiaj wieczorem formalnie oskarżony o zorganizowanie w styczniu ataku z użyciem kwasu na dyrektora artystycznego baletu.
Stanie przed sądem. Za pogryzienie policjanta W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
Odpowiedzą za 14 napadów na banki Posługując się bronią lub jej atrapami, pięciu mężczyzn skradło łącznie ponad 1,5 mln zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)