Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
11.10.2011 09:56

Grzegorz Schetyna przekonuje: Nie ma konfliktu z premierem

Zdaniem marszałka Sejmu koalicję PO-PSL należy kontynuować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Marszałek Sejmu mijającej kadencji, wiceszef PO Grzegorz Schetyna zapewnia, że między nim a premierem Donaldem Tuskiem nie ma konfliktu. Jak mówił, wczoraj krótko rozmawiał z szefem rządu. Schetyna dodał, że ogólnie pozostaje z Tuskiem w dobrym kontakcie.

Schetyna pytany, czy wczoraj zdołał porozmawiać z premierem, odparł: _ Krótko rozmawialiśmy, tak _. _ - Jesteśmy w dobrym kontakcie, tylko wszystko jest takie bardzo online, tzn. nie można się umówić na normalną rozmowę, bo wszystko jest w mediach _ - powiedział w radiu RMF FM.

Wczoraj rano Schetyna poinformował, że na popołudnie umówił się na rozmowę z premierem. Jednak po południu rzecznik rządu Paweł Graś stwierdził, że tego dnia spotkania jednak nie będzie. W PO było słychać oceny, że to próba osłabienia pozycji marszałka Sejmu. Tusk rozmawiał natomiast z minister zdrowia Ewą Kopacz.

Schetyna na uwagę, że Tusk potrafił się umówić z Kopacz, odparł: _ To jest kwestia jego prawa i jego konsultacji . - Pierwszy dzień po wyborach przede wszystkim powinien być dniem konsumpcji zwycięstwa, a wszyscy wpychają nas w rozmowy i ustalenia _ - podkreślił. Zapewnił, że między nim a Tuskiem nie ma konfliktu. _ Nie ma żadnych problemów między nami. Jeśli ktoś chciałby rysować scenariusz problemów, konfliktów, to nie _ - stwierdził.

Pytany co po konsultacjach wiadomo na pewno i czy Tusk będzie ponownie premierem, Schetyna odparł, że tak. Dopytywany, czy koalicja PO-PSL będzie utrzymana, odparł: _ Pewnie Waldemar Pawlak (będzie) wicepremierem _. Jego zdaniem premier zapewne będzie miał pomysł na nowe ministerstwa, na inny rozdział ludzi i stanowisk.

Zdaniem Schetyny koalicję PO-PSL należy kontynuować. Pytany, czy w związku z tym, w tej sytuacji można pozwolić sobie na gest ustępstw wobec koalicjanta: _ tak, (...) nikt jeszcze nie robił koalicji po raz drugi przez następne cztery lata, więc mamy pierwsi taką szansę _. Podkreślił, że to PO ma możliwość ruchu politycznego, wyboru partnera koalicyjnego, a ta koalicja jest sprawdzona.

Schetyna pytany był także o to, czy w rządzie zostaną ci ministrowie, którzy są sprawdzeni. _ - Premier ma pełną wiedzę, co do jakości pracy swoich współpracowników, (...) ale to musi być ustalone wspólnie z wicepremierem _ - powiedział.

Marszałem Sejmu pytany był także o to, czy potrzebne są konsultacje z prezydentem ws. przyszłej koalicji. _ Prezydent chce być współautorem dobrego projektu na cztery lata i ma do tego prawo, bo tak mówi konstytucja _ - powiedział Schetyna.

Więcej na temat wyników wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t131991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;nie;ma;konfliktu;w;po,64,0,776512.html) Schetyna: Nie ma konfliktu w PO A na ewentualne zmiany w rządzie jest już za późno, niedługo kończy się kadencja, uważa polityk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t130662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blaszczak;jest;przekonany;ze;pis;wygra;kolejne;wybory,156,0,933788.html) PiS: To SLD ma problem. Orban też czekał Kampania wyborcza zostanie przeanalizowana - zapewnia szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t131252.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;po;wyborach;to;co;zrobil;napieralski;to;bylo;kuriozum,33,0,933409.html) Starzy z SLD nie zgodziliby się na takie kuriozum Prof. Iwiński nie ukrywa rozgoryczenia najgorszym wynikiem w historii SLD.
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz