Notowania

pzpn
25.09.2012 17:40

Grzegorz Lato nie będzie kandydował na prezesa PZPN

Dziś w nocy mija ostateczny termin zgłaszania kandydatów na nowego szefa PZPN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Dziś w nocy mija ostateczny termin zgłaszania kandydatów na nowego szefa PZPN. *

[Aktualizacja: 18:49]

Prawo startu w nadchodzących wyborach będą miały osoby, które zdobędą piętnaście rekomendacji. Nieoficjalnie wiadomo, że wymaganą liczbę głosów mają Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Stefan Antkowiak, Zdzisław Kręcina i Edward Potok.

W specjalnym oświadczeniu Grzegorz Lato poinformował:_ Dzisiaj podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa PZPN. Wprawdzie termin składania dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz. Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej _.

Szkoda, że Grzegorz Lato nie wycofał się po Euro 2012 - tak na wiadomość o rezygnacji Laty z wyścigu o fotel szefa PZPN zareagował Jan Tomaszewski, poseł PiS. Były bramkarz reprezentacji Polski stwierdził, że Grzegorz Lato mógł honorowo podać się do dymisji 2 miesiące temu.

W ocenie Jana Tomaszewskiego najlepszymi kandydatami na fotel prezesa PZPN są Zbigniew Boniek i Roman Kosecki. Poseł PiS podkreślił, że pozostali kandydaci byli członkami zarządu PZPN i - jak mówił - to przede wszystkim oni odpowiadają za obecny stan polskiej piłki.

Wybory nowego szefa związku zaplanowane są na 26 października. Wybierze go 118 delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze. 60 z nich będzie reprezentować wojewódzkie ZPN, gdzie podział mandatów będzie zależeć od liczby klubów w danym okręgu.

50 delegatów będzie reprezentować kluby ekstraklasy - po dwóch z każdego zespołu - i pierwszej ligi po jednym. Trzech przedstawicieli będzie miało Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwóch futbol kobiecy i futsal, a jednego środowisko sędziowskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityk PiS ma pomysł na rewolucję w PZPN Eurodeputowany Ryszard Czarnecki, zaproponował, by szefa związku wybierali kibice.
Nowy prezes PZPN? Oto konkurencja dla Laty Poseł chce zmniejszyć skład zarządu związku i dokładniej kontrolować finanse.
Lato zrezygnuje? Dał krótką odpowiedź W czasie konferencji prasowej nie obyło się bez pytania czy Grzegorz Lato ma zamiar zrezygnować ze stanowiska prezesa PZPN.
Tagi: pzpn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz