Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Lato nie będzie kandydował na prezesa PZPN

0
Podziel się:

Dziś w nocy mija ostateczny termin zgłaszania kandydatów na nowego szefa PZPN.

Grzegorz Lato nie będzie kandydował na prezesa PZPN
(Reporter Poland)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Dziś w nocy mija ostateczny termin zgłaszania kandydatów na nowego szefa PZPN.

[Aktualizacja: 18:49]

Prawo startu w nadchodzących wyborach będą miały osoby, które zdobędą piętnaście rekomendacji. Nieoficjalnie wiadomo, że wymaganą liczbę głosów mają Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Stefan Antkowiak, Zdzisław Kręcina i Edward Potok.

W specjalnym oświadczeniu Grzegorz Lato poinformował:_ Dzisiaj podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa PZPN. Wprawdzie termin składania dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz. Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej _.

Szkoda, że Grzegorz Lato nie wycofał się po Euro 2012 - tak na wiadomość o rezygnacji Laty z wyścigu o fotel szefa PZPN zareagował Jan Tomaszewski, poseł PiS. Były bramkarz reprezentacji Polski stwierdził, że Grzegorz Lato mógł honorowo podać się do dymisji 2 miesiące temu.

W ocenie Jana Tomaszewskiego najlepszymi kandydatami na fotel prezesa PZPN są Zbigniew Boniek i Roman Kosecki. Poseł PiS podkreślił, że pozostali kandydaci byli członkami zarządu PZPN i - jak mówił - to przede wszystkim oni odpowiadają za obecny stan polskiej piłki.

Wybory nowego szefa związku zaplanowane są na 26 października. Wybierze go 118 delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze. 60 z nich będzie reprezentować wojewódzkie ZPN, gdzie podział mandatów będzie zależeć od liczby klubów w danym okręgu.

50 delegatów będzie reprezentować kluby ekstraklasy - po dwóch z każdego zespołu - i pierwszej ligi po jednym. Trzech przedstawicieli będzie miało Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwóch futbol kobiecy i futsal, a jednego środowisko sędziowskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityk PiS ma pomysł na rewolucję w PZPN Eurodeputowany Ryszard Czarnecki, zaproponował, by szefa związku wybierali kibice.
Nowy prezes PZPN? Oto konkurencja dla Laty Poseł chce zmniejszyć skład zarządu związku i dokładniej kontrolować finanse.
Lato zrezygnuje? Dał krótką odpowiedź W czasie konferencji prasowej nie obyło się bez pytania czy Grzegorz Lato ma zamiar zrezygnować ze stanowiska prezesa PZPN.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)