Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd ewy kopacz
01.10.2014 17:03

Grzegorz Schetyna szefem MSZ. To jego pierwszy cel

Nowy minister spraw zagranicznych udaje się w pierwszą zagraniczną podróż. Wieczorem wylatuje do stolic Francji i Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Nowy minister spraw zagranicznych udaje się w pierwszą zagraniczną podróż. Grzegorz Schetyna wylatuje wieczorem do stolic Francji i Niemiec.

Pierwsza zagraniczna podróż nowego szefa dyplomacji będzie krótka i raczej kurtuazyjna. Jutro rano Grzegorz Schetyna spotka się w Paryżu ze swoim francuskim odpowiednikiem Laurentem Fabiusem.

Po rozmowach przewidziano krótką konferencję prasową, po której szef MSZ poleci z Paryża do Berlina. W niemieckiej stolicy spotka się z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem Walterem Steinmeierem. Jutro po południu Schetyna wróci do Warszawy.

W czasie rozmów we Francji i w Niemczech poruszone zostaną najważniejsze sprawy związane z sytuacją w Europie i na Ukrainie oraz stosunki dwustronne. Nie należy jednak spodziewać się żadnych decyzji bądź przełomowych deklaracji.

Celem wizyty jest przede wszystkim osobiste zapoznanie się Grzegorza Schetyny ze swoimi najważniejszymi europejskimi partnerami. W nowym rządzie Grzegorz Schetyna zastąpił na stanowisku szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który został marszałkiem Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski Sejm czekają bardzo duże zmiany Konieczny jest nie tylko wybór nowego marszałka Sejmu, ale też wicemarszałka Izby i szefów dwóch komisji sejmowych.
Niemieckie media krytycznie oceniają Kopacz Frankfurter Allgemeine Zeitung zwrócił szczególną uwagę na wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat euro.
"Festiwal obietnic." Komentarze po expose -_ Mam nadzieję, że oprócz tego, że ktoś kto to wszystko napisał, jeszcze to policzył _- mówi Dariusz Joński, rzecznik prasowy SLD.
Tagi: rząd ewy kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz