Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna szefem MSZ. Eksperci oceniają: To kot salonowy

0
Podziel się:

Radzą jednak, by nie oceniać zbyt szybko nowego szefa dyplomacji i dać mu trochę czasu na wykazanie się.

Grzegorz Schetyna szefem MSZ. Eksperci oceniają: To kot salonowy
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Większych zmian w polityce zagranicznej spodziewać się nie należy - twierdzą eksperci. Podkreślają jednak, że Europa odczuje, że na czele resortu spraw zagranicznych w Polsce nie stoi już Radosław Sikorski - a Grzegorz Schetyna.

Nowy szef dyplomacji odbył pierwszą zagraniczną podróż. Odwiedził Paryż i Berlin. Eksperci radzą jednak, by nie oceniać zbyt szybko nowego szefa dyplomacji i dać mu trochę czasu na wykazanie się. Analityk Instytutu Spraw Publicznych Maria Majkowska uważa, że może być równie wyrazisty co Radosław Sikorski, bo _ osobowościowo ma do tego predyspozycje _.

Do tego jest doświadczonym politykiem, jak na razie co prawda na scenie krajowej, ale - na co zwróciła uwagę ekspert - na tym polu trzeba się liczyć z nowymi wyzwaniami Politolog doktor Jacek Oleksiejuk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa jednak, że postawienie przez panią premier na Grzegorza Schetynę jest Zachodowi na rękę, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę wschodnią.

Będzie bowiem bardziej zachowawczy niż jego poprzednik. Zdaniem politologa, o ile Sikorski był lwem salonowym, w tym wypadku możemy mówić o _ salonowym kocie _. Premier Ewa Kopacz w przyszłym tygodniu wybiera się natomiast do Brukseli i Berlina.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna rozmawiał o współpracy z Niemcami Minister spraw zagranicznych rozmawiał telefonicznie z szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.
Zobacz, ile będą kosztowały nowe propozycje rządu - _ Mieszczą się one w limicie nałożonym przez ustawę o finansach publicznych _- zapewnił minister finansów Mateusz Szczurek.
Tyle pieniędzy na Polonię w przyszłym roku Resort pracuje też nad projektem rządowego programu współpracy z Polonią na lata 2015-2020.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)