Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna leci do Ameryki. Z kim się spotka?

0
Podziel się:

Sprawdź, z kim Grzegorz Schetyna spotka się w Stanach Zjednoczonych.

Grzegorz Schetyna leci do Ameryki. Z kim się spotka?
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Szef polskiej dyplomacji leci dzisiaj do Ameryki. To pierwsza podróż Grzegorza Schetyny od czasu, gdy został ministrem spraw zagranicznych. Dyplomaci mówią, że będzie to bardzo ważna.

W Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji spotka się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Johnem Kerrym, a także z doradcą prezydenta do spraw bezpieczeństwa, Susan Rice. W planach wizyty Grzegorza Schetyny są także spotkania z amerykańskimi kongresmenami oraz Zbigniewiem Brzezińskim, jednym z największych autorytetów w dziedzinie światowego bezpieczeństwa.

Minister spraw zagranicznych będzie pierwszym polskim politykiem rządowym, który odwiedza Waszyngton od czasu wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego we wrześniu ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna leci do USA. Temat wiz powróci? Tematem wizyty będą stosunki polsko-amerykańskie, ale także problemy międzynarodowe, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.
Stany ze wzrostem PKB najwyższym od 12 lat. Amerykanie się nie cieszą Mieszkańcy bardziej przejmują się zamieszkami. Mówią, że takiej nienawiści nie było od pół wieku.
Putin zaprasza Obamę na świętowanie Co roku 9 maja w Moskwie odbywają się uroczystości. W programie są m.in. defilada wojskowa na placu Czerwonym i spotkania z weteranami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)