Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna deklaruje pomoc w sprawie fali imigrantów

0
Podziel się:

Szef polskiej dyplomacji oświadczył też we Wrocławiu, że Zachód ma narzędzia, by "ukarać barbarzyńskie zbrodnie".

Grzegorz Schetyna deklaruje pomoc w sprawie fali imigrantów
(Wrocław Global Forum)
bFeYArEB

- Wyciągniemy pomocną dłoń do każdego kraju, który nas o to poprosi - zapowiedział Grzegorz Schetyna, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych podczas otwarcia Wrocław Global Forum w stolicy Dolnego Śląska.

- Wojna domowa u naszych granic, miliony uchodźców, ludzie mordowani z zimną krwią przez islamskich radykałów to problemy, o których nie można zapominać, nawet w obliczu tego, że Europa wychodzi z ekonomicznego kryzysu - wyliczał szef polskiej dyplomacji. - Nie ma magicznych rozwiązań, ale żadne kraj nie poradzi sobie z takimi problemami sam. Pierwszy kro, to dotarcie i zdefiniowanie korzeni tych problemów: biedy, marginalizacji, fanatyzmu religijnego czy terroryzmu. Ale i imperialnych ambicji niektórych sąsiadów.

Grzegorz Schetyna oświadczył, że barbarzyńskie zbrodnie trzeba ukarać, tym bardziej że Europa i cały Zachód mają do tego narzędzia.

bFeYArED

- Wszystko wygląda na to, że NATO nabiera charakteru samodzielnej siły politycznej, nie tylko militarnej - tłumaczył Schetyna. - W ten kontekst wpisuje się również wzmocnienie i unowocześnienie polskiej armii oraz podniesienie limitu wydatków na wojsko. Mam nadzieję, że inne kraje pójdą w nasze ślady.

W kwestii Ukrainy szef polskiego MSZ liczy na polityczne zakończenie trwającego tam konfliktu. - Ukraina zasługuje na lepszą przyszłość. Na to, by stać się pełnoprawnym członkiem europejskich struktur - powiedział Schetyna we Wrocławiu. - Liczymy, że uda się to osiągnąć i przywrócić normalne relacje z Rosją. Pod warunkiem, że zacznie się stosować do podstawowych reguł.

Z kolei, zdaniem Schetyny, umowa handlowa między Unią Europejską i USA, czyli TTIP, to szansa na to, by Europa znów stała się liderem rozwoju na świecie, dziś wyprzedzanym przez gospodarki w Azji. - Umowa transatlantycka to szansa na impuls do dużego przyspieszenia. A Polska przez ostatnie 25 lat udowodniła, że jest solidnym, stabilnym partnerem gospodarczym i potrafi stworzyć korzystny i atrakcyjny klimat dla inwestorów - uważa szef MSZ.

Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca, obejmuje tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro i konfliktu na Ukrainie, jak i polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl.

bFeYArEJ
Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski apeluje do Dudy: Mam nadzieję, że podtrzyma mój pomysł Prezydent chciałby doprowadzić do symbolicznego wydarzenia podczas przyszłorocznego szczytu NATO.
Mateusz Szczurek ujawnia, czy zmiany w rządzie obejmą resort finansów Minister mówi też, co dalej z nową ordynacją podatkową i przedwyborczymi decyzjami obciążającymi budżet.
Kiedy euro w Polsce? Minister się nie spieszy - Strefa euro to dziś zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka lat temu. To nie może być decyzja polityczna - zapowiada Mateusz Szczurek.
bFeYArFe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)