Notowania

Przejdź na
micheil saakaszwili
02.08.2014 13:17

Gruzińskie władze chcą posadzić Saakaszwilego

On sam przebywa zagranicą i nie zamierza stawiać się na wezwania gruzińskich organów ścigania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Na zdjęciu Micheil Saakaszwili

Sąd w Tbilisi zaocznie aresztował Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji jest oskarżany o nadużywanie władzy. On sam przebywa zagranicą i nie zamierza stawiać się na wezwania gruzińskich organów ścigania.

W ubiegłym tygodniu gruzińska prokuratura wezwała Saakaszwilego na przesłuchanie. Były prezydent nie stawił się, ponieważ przebywa w USA. Wczoraj na wniosek prokuratury tbiliski sąd wydał zaocznie nakaz aresztowania Saakaszwilego.

Śledczy zarzucają byłemu prezydentowi brutalne rozpędzenie w 2007 r. pokojowej demonstracji, co w ich opinii wiązało się z nadużyciem pełnomocnictw. Jednocześnie twierdzą, że Saakaszwili doprowadził do przejęcia przez państwo majątku jednego z gruzińskich magnatów finansowych.

Micheil Saakaszwili twierdzi, że stawiane mu zarzuty są nieprawdziwe. O sprowokowanie postępowania karnego przeciwko niemu obwinia byłego premiera Gruzji, oligarchę Bidzinę Iwaniszwilego. Natomiast zaoczne aresztowanie go nazwał _ doskonałym upominkiem dla Władimira Putina na 6 rocznicę rosyjsko - gruzińskiej wojny _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Szwajcarii chce godzić Rosję z... Prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter oznajmił w Tbilisi, że jego kraj gotów jest pomóc Rosji i Gruzji w normalizacji wzajemnych stosunków, które utknęły w martwym punkcie od czasu wojny w 2008 roku. Szwajcaria przewodniczy obecnie OBWE.
Merkel za partnerstwem UE ze wschodem Kanclerz Niemiec przekonywała do tego podczas spotkania z premierami Ukrainy, Gruzji i Mołdawii i zapewniała, że należy do tego zmierzać bez względu na kryzys ukraiński.
Prezydent Gruzji o Rosji. Trzeba uważać, bo... -_ Zachód nie powinien odpychać Rosji, ponieważ mogłaby stać się przez to jeszcze bardziej agresywna i nieprzewidywalna _ - ocenił prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili.
Tagi: micheil saakaszwili, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz