Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gruzini chwalą Saakaszwilego za unijne reformy

0
Podziel się:

Gruzini docenili starania Micheila Saakszwilego o integrację z Unią Europejską.

Gruzini chwalą Saakaszwilego za unijne reformy
(ec.europa.eu)
bECKNfqt

Na dwa dni przed podpisaniem gruzińsko-unijnej umowy stowarzyszeniowej, większość ekspertów chwali byłego prezydenta za przeprowadzenie reform Ustrojowych.

Choć Saakaszwili i jego partia przegrali ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie, to jednak Gruzini doceniają byłego prezydenta. Politolodzy i publicyści zwracają uwagę, że bez zdecydowanych reform ustrojowych i gospodarczych, Gruzja nie byłaby zdolna do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Już w piątek Gruzja podpisze umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską. Według najnowszych sondaży integrację popiera ponad 75 procent Gruzinów.

bECKNfqv
Czytaj więcej w Money.pl
Gruzja w Unii Europejskiej? Padła ważna data Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zapowiada podpisanie umowy stowarzyszeniowej na 27 czerwca.
Francja wspiera Gruzję w drodze do UE Prezydent Francji wyraził też wsparcie dla podpisania nie później niż w czerwcu przez Gruzję umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
"W Polsce odpowiedź na nasze problemy" Kopacz i Margwelaszwili podzielili ocenę dynamicznie rozwijających się kontaktów polsko-gruzińskich
bECKNfqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)