Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Groźby Korei Północnej. Uprzedzają, że zaatakują bez uprzedzenia

0
Podziel się:

Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym 2013 roku.

Groźby Korei Północnej. Uprzedzają, że zaatakują bez uprzedzenia
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)
bEISqPhh

Siły zbrojne Korei Północnej wczoraj zagroziły Korei Południowej przeprowadzoną _ bez uprzedzenia _ akcją zbrojną, jeśli w Seulu nie ustaną protesty przeciw władzom w Phenianie - podała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.

_ Nasze działania odwetowe będą odtąd wdrażane bez uprzedzenia i ze skutkiem natychmiastowym _ - podała agencja KCNA.

Jak zauważa agencja AFP, komunikat ten najprawdopodobniej odnosi się do wiecu protestacyjnego, który odbył się wcześniej w poniedziałek w Seulu. Jego uczestnicy spalili portrety założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Ir Sena, jego syna Kim Dzong Ila, a także obecnego przywódcy Kim Dzong Una.

bEISqPhj

Poniedziałek był pierwszym dniem obchodów 101. rocznicy urodzin założyciela KRLD Kim Ir Sena. Mimo nadarzającej się okazji Phenian nie zorganizował defilad wojskowych, które mogłyby służyć jako pokaz siły wobec Zachodu. Zachodnie media interpretowały to jako możliwą oznakę przynajmniej chwilowego odprężenia w napiętych stosunkach Północy ze światem.

Jest to kolejne oświadczenie Phenianu, które przyczynia się do zaostrzenia sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Korea Płn. od tygodni grozi atakami na Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Japonię od czasu rozszerzenia wobec niej przez ONZ sankcji nałożonych w reakcji na przeprowadzoną w lutym trzecią północnokoreańską próbę nuklearną.

Phenian ogłosił również, że nie będzie więcej uznawał kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem.

Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym br.

bEISqPhp
Czytaj więcej w Money.pl
Spalili Kim Dzong Una i jego poprzedników Protest przeciwko Korei Północnej, ale też i polityce południowokoreańskiego rządu zorganizowały organizacje obywatelskie.
Państwa G8 grożą Korei. Co z tego będzie? Ministrowie spraw zagranicznych państw G8 potępili w sposób _ najostrzejszy z możliwych _ prowadzenie przez Koreę Północną prac nad bronią nuklearną i technologią rakiet balistycznych.
"To się musi skończyć". Bo dojdzie do wojny Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.
bEISqPhK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)