Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grodzka w zespole "Stop ideologii gender"

0
Podziel się:

Zespół ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję ideologii gender.

Grodzka w zespole "Stop ideologii gender"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłanka Twojego Ruchu Anna Grodzka zapisała się do parlamentarnego zespołu _ Stop ideologii gender _. Jego przewodnicząca Beata Kempa (SP) oceniła, że Grodzka zapisała się do zespołu, _ by robić awanturę _. _ Awanturników nie potrzebujemy _ - zaznaczyła Kempa.

Grodzka powiedziała PAP, że zapisała się do zespołu, gdyż jest przeciwko _ ideologii gender, którą głoszą biskupi _. Podkreśliła, że nie jest przeciwniczką gender, która - jak mówiła - jest nauką o kulturowej tożsamości płci. _ Zdecydowanie chcę zwalczać ideologię gender _ - podkreśliła.

Kempa w rozmowie z PAP podkreśliła, że Grodzka jest _ twarzą _ projektu ustawy o uzgodnieniu płci autorstwa Twojego Ruchu, co - według Kempy - świadczy o tym, że Grodzka popiera _ ideologię gender _. Dlatego - według Kempy - posłanka TR może zostać wykluczona z zespołu. Oceniła, że Grodzka zapisała się do zespołu, by _ robić awanturę _. _ Awanturników nie potrzebujemy _ - zaznaczyła Kempa.

Zespół parlamentarny _ Stop ideologii gender _ rozpoczął swoje prace na początku stycznia. Jak mówiła Kempa, inaugurując prace zespołu, mogą się do niego zapisać posłowie i senatorowie dowolnej partii, jednak muszą oni być _ zainteresowani zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych _.

Zespół ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję _ ideologii gender _.

O sprawie _ ideologii gender _ stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegają przed _ ideologią gender _.

Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów _ Gender Studies _ na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci. _ Ten termin wskazuje, że poza biologią określa nas także kontekst społeczny, kulturowy. Wskazuje, że to, co niosą ze sobą pojęcia kobieta i mężczyzna, jest nie tylko wyznaczone przez biologię, ale również przez społeczne role, społeczne oczekiwania _ - mówiła w grudniu w rozmowie z PAP Fuszara.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister nauki o gender na uczelniach - _ Szanujemy wolność badań _- mówiła prof. Lena Kolarska-Bobińska w przedstawionym stanowisku.
Posłowie apelują do prezydenta. Stop gender! Przed wczoraj ozpoczął prace zespół parlamentarny Stop ideologii gender. Ma się zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję ideologii gender.
Gender, podsłuch, słoik - słowa 2013 roku Inne wyróżnione w tym roku słowa to: ekspert, Euromajdan, janosikowe, podsłuch, słoik, tęcza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)