Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w grecji
01.02.2015 18:04

"Grecja nie może zerwać więzów z Rosją"

Szef greckiej dyplomacji Nikos Kodzias oświadczył w niedzielę, że Unia Europejska powinna zaprzestać działania w spazmatyczny sposób wobec Moskwy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Członkowie partii Syriza

Szef greckiej dyplomacji Nikos Kodzias oświadczył w niedzielę, że Unia Europejska powinna zaprzestać działania w _ spazmatyczny _ sposób wobec Rosji, i domagał się dla swojego kraju aktywnej roli w negocjacjach między Brukselą a Moskwą.

_ - Unia Europejska powinna myśleć o tym, co chce osiągnąć długoterminowo z Rosją (...), zamiast reagować w sposób bezpośredni i zasadniczy, lecz spazmatyczny _, _ który niesie z sobą ryzyko destabilizacji całego kontynentu _ - powiedział greckiej agencji prasowej ANA.

Nowy grecki rząd zdominowany przez radykalnie lewicową Syrizę odrzuca twardą linię sankcji wobec Moskwy, podczas gdy trwa ostry konflikt w Donbasie z prorosyjskimi rebeliantami. W ciągu ubiegłej doby w separatystycznym regionie według rzecznika ukraińskiego wojska zginęło 19 osób, w tym 13 ukraińskich żołnierzy.

Państwa członkowskie UE w zeszłym tygodniu postanowiły przedłużyć sankcje wobec Rosji, ukierunkowane na osoby fizyczne i podmioty rosyjskie i prorosyjskie uważane za odpowiedzialne za kryzys na Ukrainie, ale na razie bez zwiększania sankcji ekonomicznych.

_ - Grecja nie może zerwać swoich historycznych więzów z Rosją, ale może odegrać rolę mediatora _ - zapewnił Kodzias, który swego czasu należał do partii komunistycznej. Szef greckiej dyplomacji odniósł się też do nowego scenariusza powstałego wraz z dojściem lewicowej Syrizy do władzy w niedawnych wyborach.

_ - Na ostatnim spotkaniu ministrów europejskich moi koledzy zrozumieli, że nie można traktować Grecji na arenie dyplomatycznej jako pariasa tylko z powodu pieniędzy _ - powiedział, dodając, że _ prawo do pieniędzy to jedno, a czym innym jest wyrzeczenie się swoich praw w Europie _. Według Kodziasa _ doświadczenie ostatnich pięciu lat mówi, że UE jest zobowiązana do negocjacji _. _ To klucz do zrozumienia tego i myślę, że w negocjacjach (tę rundę) wygraliśmy _ - dodał.

Podkreślił, że wyjście Grecji z kryzysu _ nie jest tylko kwestią rynków finansowych. Jest to również kwestia tego, by człowiek czuł się dobrze, by Grecy poczuli, że mogą korzystać ze swoich praw jako obywatele, by mogli marzyć o przyszłości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Propozycja greckiego ministra. Spłacimy długi, ale... Tylko do końca lutego Ateny muszą uregulować 2,3 mld euro długu.
Ateny buntują się przed UE. Początek zmian? _ Fale populizmu pojawiają się już od dłuższego czasu, a pewne krytyczne nastroje społeczeństwa w ostatnim czasie ujawniły wybory do Parlamentu Europejskiego _ - twierdzi ekspert.
Koniec umarzania greckich miliardów? Sprzeciw wobec polityki zaciskania pasa rośnie również w Hiszpanii.
Tagi: wybory w grecji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz