Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Greccy rolnicy starli się z policją w Atenach

0
Podziel się:

Nowy podatek to element polityki uzdrawiania finansów publicznych, narzuconej Grecji przez zagranicznych kredytodawców.

Greccy rolnicy starli się z policją w Atenach
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

Rolnicy z Krety i z południowej Grecji starli się dzisiaj w Atenach z policją przed siedzibą parlamentu podczas protestu przeciw projektowi nałożenia podatku na gospodarstwa rolne, nad którym głosowali deputowani.

Rolnicy rzucali w policję pomarańczami i walili w policyjne tarcze tradycyjnymi kijami pasterskimi. Setki rolników z Krety podróżowało do Aten promem, by rozpocząć protest przed głosowaniem.

Nowy podatek to element polityki uzdrawiania finansów publicznych, narzuconej Grecji przez zagranicznych kredytodawców.

Konserwatywny rząd koalicyjny miał kłopoty z pozyskaniem głosów parlamentarzystów pochodzących z regionów rolniczych, którzy nie chcieli narażać się swoim wyborcom i głosować za wprowadzeniem podatku.

_ - Mamy tylko jedno żądanie: nie nakładajcie podatku na nasze gospodarstwa, ponieważ one są tym, czego potrzebujemy, by funkcjonować, tak jak fabryki potrzebują swoich maszyn _ - powiedział organizator protestu Panajotis Peweretos z Greckiego Stowarzyszenia Hodowców Bydła.

Czytaj więcej w Money.pl
Radykalna lewica prowadzi w sondażu Lewicowe ugrupowanie, sprzeciwiające się rygorystycznemu programowi oszczędności narzuconemu Grecji przez międzynarodowych wierzycieli, popiera 21,9 proc. ankietowanych.
Greccy lekarze przedłużają strajk o tydzień Konflikt greckich lekarzy publicznej służby zdrowia z ministrem zdrowia Adonisem Georgiadisem, który zapowiedział zwolnienie 2 500 spośród nich, zaostrza się
Grecja wciąż w tarapatach. A będzie gorzej Opublikowany w środę w Atenach raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) prognozuje, że w przyszłym roku gospodarka Grecji będzie się nadal kurczyć i kraj ten może potrzebować dodatkowej pomocy finansowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)