Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Graś: Premier w sprawie Amber Gold zrobił absolutnie wszystko

0
Podziel się:

Paweł Graś powiedział, że nie ma możliwości, że premier nie dopełnił swoich obowiązków w sprawie Amber Gold.

Graś: Premier w sprawie Amber Gold zrobił absolutnie wszystko
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfBWJKd

Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska są absurdalnymi zarzutami - powiedział Paweł Graś. Gość radiowej Trójki dodał, że takie działania są nowym sposobem na polityczne życie i aktywność Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Rzecznik rządu powiedział, że nie ma możliwości, że premier nie dopełnił swoich obowiązków w sprawie Amber Gold. Zdaniem Grasia, teraz głównym oskarżonym w aferze stał się Donald Tusk, a nie Marcin P. Partie próbują wmieszać premiera w aferę Amber Gold.

- _ Premier w tej sprawie zrobił absolutnie wszystko, co do niego należy a nawet więcej. Pragnę tylko przypomnieć, że żyjemy w państwie prawa _- powiedział Graś na antenie.

bFfBWJKf

Paweł Graś dodał także, że notatka ABW przekazana Donaldowi Tuskowi jest _ wymyślona przez opozycje _ i w sprawie Amber Gold stanowi _ wątek poboczny _. Zaznaczył jednak, że 13 września Krzysztof Bondaryk, szef ABW, będzie tłumaczyć się przed sejmową komisją ds. służb specjalnych i sam przedstawi zapisy _ tajnej notatki _, przedstawionej Tuskowi.

Premier jest niezadowolony z tempa działania ABW w sprawie Amber Gold, jednak nie ma zastrzeżeń do agencji i jej szefa , Krzysztofa Bondaryka - powiedział rzecznik rządu. Podejrzany jest zatrzymany, piramida przestała działać, środki są zabezpieczone - wyliczał Graś. Dodał także, że premier na bieżąco rozlicza wszystkich ministrów, w tym również Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

PiS chce, aby Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odtajniła i upubliczniła notatkę dotyczącą Amber Gold, którą skierowała do Donalda Tuska 24 maja. Według partii odtajnienie notatki pomoże wyjaśnić wątpliwości związane z działaniami organów władzy w sprawie Amber Gold.

Czytaj więcej w Money.pl
Areszt dla szefa Amber Gold. Dostanie 15 lat? Z powodu wysokiej kary grożącej Marcinowi P., jak i obawach mataczenia, sąd zdecydował o aresztowaniu byłego prezesa firmy.
To nie koniec sprawy Amber Gold. Oto, co obiecał Jarosław Gowin Ministerstwo Sprawiedliwości jest mocno zaniepokojone skalą nieprawidłowości.
Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że zawiadomienie oparte jest m.in. na słowach premiera Donalda Tuska z konferencji prasowej 14 sierpnia.
bFfBWJKG
KOMENTARZE
(0)