Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grabarczyk zdecydował. Nie odwołał Klicha

0
Podziel się:

Minister Infrastruktury chce, by przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych pozostał na stanowisku.

Grabarczyk zdecydował. Nie odwołał Klicha
(kprm.gov.pl)

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich pozostanie na stanowisku.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk nie przychylił się do wniosku członków komisji o usunięcie przewodniczącego z zajmowanego stanowiska. Informację tę przekazał rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.

Większość członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych chciała usunięcia Edmunda Klicha z komisji.

Z wnioskiem o usunięcie przewodniczącego wystąpił Stanisław Żurkowski, były przewodniczący Komisji. Jego wniosek popierało 13 z 15 członków komisji.

Podwładni Edmunda Klich zarzucali mu między innymi, że jego bierna postawa spowodowała, iż MAK nie uwzględnił wielu wniosków strony polskiej. Ponadto ich zdaniem - Klich nie potrafił _ skutecznie uczestniczyć w badaniach katastrofy smoleńskiej prowadzonych przez MAK _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;planuje;zdymisjonowac;klicha,69,0,758341.html) Premier planuje zdymisjonować Klicha? Donald Tusk zapowiedział, że raport komisji Jerzego Millera może pociągnąć za sobą zmiany w rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;pis;wykorzystuje;katastrofe;do;walki,26,0,754970.html) Niesiołowski: PiS wykorzystuje katastrofę do walki Oskarżać Klicha to tak, jakby oskarżyć Grabarczyka za wypadek na drodze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t95672.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/12;przyczyn;katastrofy;smolenskiej,193,0,733377.html) 12 przyczyn katastrofy smoleńskiej Płk Edmund Klich stwierdził, że prezydencki samolot nie powinien w ogóle startować.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)