Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gorbaczow ostrzega przed wielką wojną w Europie

1
Podziel się:

Potrzebna jest nowa odwilż - zaznaczył ostatni radziecki przywódca.

Gorbaczow ostrzega przed wielką wojną w Europie
(AP/Fotolink/East News)

Ostatni radziecki przywódca Michaił Gorbaczow ostrzegł na łamach tygodnika Der Spiegel w związku z kryzysem na Ukrainie przed wybuchem wielkiej wojny w Europie; skrytykował Niemcy za rzekome plany udziału w nowym podziale Europy.

_ - Jeśli w tej napiętej atmosferze komuś puszczą nerwy, to nie przeżyjemy najbliższych lat _ - powiedział Gorbaczow w wywiadzie dla _ Spiegla _. Pierwszy i ostatni prezydent ZSRR skrytykował _ katastrofalny kryzys zaufania _ pomiędzy Rosją a Zachodem i wezwał do _ odmrożenia _ relacji. _ Potrzebna jest nowa odwilż _ - zaznaczył.

Gorbaczow wytknął Niemcom, że chcą uczestniczyć w _ nowym podziale Europy _. _ - Już raz, podczas II wojny światowej, Niemcy próbowały rozszerzyć obszar swego panowania na Wschód. Jakiej lekcji jeszcze potrzebują? _ - pytał polityk w rozmowie ze _ Spieglem _. Cały wywiad ukaże się w wydaniu papierowym w sobotę.

Gorbaczow cieszy się w Niemczech ogromną popularnością. Uważany jest za głównego sprawcę zakończenia zimnej wojny i zjednoczenia Niemiec. W listopadzie brał udział jako gość honorowy w obchodach 25. rocznicy upadku muru berlińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostatni przywódca ZSRR krytykuje Zachód Nawiązując do konfliktu na Ukrainie Michaił Gorbaczow zaapelował o _ stopniowe zniesienie _ sankcji wobec Rosji.
Mocna opinia: Zachód boi się Rosji Premier Ukrainy zarzucił Zachodowi, że ze strachu przed Rosją ma obiekcje wobec przyjęcia Ukrainy do NATO.
Gorsza sytuacja w Donbasie. Nie ma rozejmu Z opublikowanego w przeddzień raportu wynika, że w dniach 4-5 stycznia odnotowano 69 przypadków naruszenia rozejmu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Alex
3 miesiące temu
Oto światły, rosyjsko-radziecki-zdradziecki wieli umysł zacofanej Wielkiej Rosji...Tak, tak, dajcie mu następną Nagrodę Nobla!