Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
25.07.2011 08:38

Goran Hadzić stanie przed Trybunałem

Były prezydent samozwańczej Republiki Serbskiej Krajiny Goran Hadżić stanie dziś po raz pierwszy przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były prezydent samozwańczej Republiki Serbskiej Krajiny Goran Hadżić stanie dziś po raz pierwszy przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym dla byłej Jugosławii w Hadze. To ostatni zbrodniarz wydany przez Serbów.

Rozprawę, którą zaplanowano na 16.00, wyjątkowo poprowadzi wiceprzewodniczący trybunału, południowokoreański sędzia O-Gon Kwon, ponieważ większość jego kolegów jest na urlopach.

Sędzia zapyta Hadzicia o warunki pobytu w areszcie i stan jego zdrowia. Zapyta też, czy czuje się on winny zarzucanych mu czynów. Jeśli Hadzić odmówi złożenia takiej deklaracji, zrobią to za niego sędziowie. Wcześniej odczytają mu akt oskarżenia z 2004 roku, bo nowy uzupełniony nie jest jedszcze gotowy.

Hadzić będzie oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości i pogwałcenie praw i zwyczajów wojennych. Popełnił je działając w grupie przestępczej, której celem było trwałe usunięcie Horwatów i innej nieserbskiej ludności z terytorium Horwacji.

Tagi: sąd, trybunał, proces, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz