Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gopr
02.02.2013 16:51

Goprowcy apelują o ostrożność na stokach narciarskich

Od początku sezonu zimowego tylko w Beskidzie Sądeckim i Niskim ratownicy górscy musieli interweniować blisko 250 razy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(North Shore Rescue/CC/Flickr)

*Goprowcy apelują do narciarzy i snowboardzistów o ostrożność i rozwagę na stokach narciarskich. *

Od początku sezonu zimowego tylko w Beskidzie Sądeckim i Niskim ratownicy górscy musieli interweniować blisko 250 razy. Główną przyczyną wypadków na stokach była przede wszystkim brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na stoku i jazda pod wpływem alkoholu - mówi Michał Słaboń, naczelnik krynickiej grupy GOPR.

Ratownicy górscy apelują również do narciarzy i snowboardzistów o zakładanie kasków, które mogą podczas ewentualnego wypadku na stoku uchronić przed poważnymi urazami głowy.

Czytaj więcej w Money.pl
GOPR odnalazł dwóch turystów Współpracujący z GOPR funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w Bieszczadach dwóch poszukiwanych turystów, którzy wezwali pomoc.
Domy w górach w cenie. Najdroższe w... Ceny domów położonych w polskich górach są mocno zróżnicowane, ale zdaniem wielu to maszynki do zarabiania pieniędzy na turystach.
Spłaszczą 700 gór, by rozbudować miasto Budowa Nowego Obszaru Lanzhou o powierzchni 130 ha według oficjalnego chińskiego dziennika China Daily może przynieść wzrost PKB w regionie do ponad 37 mld dolarów.
Tagi: gopr, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz