Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gondolierów w Wenecji czekają testy na obecność alkoholu i narkotyków

0
Podziel się:

Po serii skarg na gondolierów w Wenecji, którym turyści zarzucili
niekulturalne zachowanie i różne wybryki, pojawił się pomysł poddawania ich testom.

Gondolierów w Wenecji czekają testy na obecność alkoholu i narkotyków
(Chiara Marra/CC/Flickr)
bFexXVWt

Po serii skarg na gondolierów w Wenecji, którym turyści zarzucili niekulturalne zachowanie i różne wybryki, pojawił się pomysł poddawania ich testom na obecność alkoholu i narkotyków. Propozycję tę przedstawił władzom miejskim pracodawca gondolierów.

Takie testy powinni też przechodzić wszyscy pracownicy transportu w Wenecji, począwszy od motorniczych tramwajów wodnych - argumentuje prezes firmy zatrudniającej gondolierów Nicola Falconi.

Przyznał, że wystąpił z propozycją badań ponieważ liczba skarg na zachowanie weneckich gondolierów stale rośnie, a problem staje się coraz poważniejszy.

bFexXVWv

Często pojawiają się podejrzenia, że przyczyną tej sytuacji jest nadużywanie alkoholu i być może również narkotyków.

Wszystko wskazuje na to, że testy zostaną wprowadzone już niebawem. Media informują, że ofiarami agresywnego i aroganckiego zachowania padają nie tylko turyści, ale również młodzi ludzie, którzy starają się o pracę pomocników gondolierów. Niektórzy poddawani są tzw. fali - są poniżani, zmuszani do zdjęcia ubrań i pływania po weneckich kanałach. Dowodzą tego nagrania, które opublikowano w Internecie.

Wcześniej cień na reputację gondolierów rzuciły przypadki żądania przez nich od zagranicznych turystów ogromnych sum, czasem po kilkaset euro, za krótki rejs gondolą.

Czytaj więcej w Money.pl
Jechali ze zlotu motocyklistów z promilami Motocyklistów z Białorusi i Rosji - w tym dwie kobiety - zatrzymano na drodze prowadzącej z Brześcia do rosyjskiej granicy.
Trzy tony kokainy przechwycone w Panamie Przemytnicy często transportują kokainę szybkimi motorówkami z wybrzeża Kolumbii do Ameryki Środkowej, skąd drogą lądową jest przerzucany do Stanów Zjednoczonych.
Czechy: Milion litrów nielegalnego alkoholu Zbiorniki mafia napełniała przy pomocy rurociągu wyprowadzonego poza hale fabryczne na odległość ponad stu metrów.
bFexXVWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)