Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Godzina policyjna w Tajlandii zniesiona w niektórych kurortach

0
Podziel się:

Godzinę policyjną wprowadzili wojskowi po przejęciu władzy 22 maja. Obecnie obowiązuje ona od północy do godziny 4.

Godzina policyjna nadal będzie obowiązywać w Bangkoku
Godzina policyjna nadal będzie obowiązywać w Bangkoku (PAP/EPA)

Godzina policyjna w niektórych kurortach turystycznych w Tajlandii, w tym w Pattayi i Phuket, została zniesiona - poinformowała rządząca krajem junta. Zakaz opuszczania domów nadal będzie obowiązywać w stolicy kraju, Bangkoku.

Godzinę policyjną wprowadzili wojskowi po przejęciu władzy 22 maja. Obecnie obowiązuje ona od północy do godz. 4.

_ Godzina policyjna zostanie zniesiona w Pattayi, Czonburi, Samui, Surat Thani i Phuket, by nie miała ona żadnego wpływu na branżę turystyczną _ - podała junta oficjalnie nazywana Narodową Radą Pokoju i Porządku w oświadczeniu odczytanym w telewizji.

Wojskowe władze monitorują nową formę sprzeciwu wobec niedawnego zamachu stanu, jaką jest wykonywanie gestu zapożyczonego z popularnego filmu _ Igrzyska śmierci _. Junta zapowiedziała, że zatrzyma grupy osób, które będą wykonywać ten gest z użyciem trzech palców.

Jak wyjaśnia agencja AP, pozdrowienie stało się w ostatnich dniach nieoficjalnym symbolem sprzeciwu i jest kreatywną odpowiedzią na ograniczenia wolności słowa w Tajlandii.

_ - W tym momencie monitorujemy tę formę wyrażania protestu _ - powiedział rzecznik junty Weerachon Sukhondhapatipak. _ - Jeśli jest to oczywista forma oporu, to musimy ją kontrolować, aby nie wywołała ona nieporządku w kraju _ - dodał.

Od bezkrwawego przewrotu wojsko zakazało publicznych zgromadzeń, które liczyłyby ponad pięć osób oraz próbowało wprowadzić zakaz krytykowania zamachu stanu, zamykając politycznie powiązane stacje telewizyjne i blokując setki stron internetowych.

Armia twierdzi, że przejęcie przez nią władzy było konieczne ze względu na przeciągający się kryzys polityczny między obalonym rządem a jego przeciwnikami. Przejmując władzę, wojsko zawiesiło konstytucję i rozwiązało obie izby parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd rozmawia na temat stanu wojennego Dla zaprowadzenia porządku w kraju 10 stacji telewizyjnych musi przestać nadawać program. Dotyczy to zarówno kanałów prowadzonych przez zwolenników, jak i przeciwników obecnych władz.
Junta zapowiada przywrócenie demokracji Wcześniej należy opracować tymczasową konstytucję i powołać rząd.
Wojsko zatrzymało ministra, który krytykował Wojsko zatrzymało członków obalonego rządu, ale większość z nich, łącznie z byłą premier Yingluck Shinawatrą, została już zwolniona.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)