Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Leszek Miller
05.11.2014 13:27

Godzina pytań do premiera - nowy pomysł SLD

Takie rozwiązanie jest praktykowane w wielu krajach Europy - przekonuje Leszek Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Projekt zmian regulaminu Sejmu ma umożliwić posłom raz w miesiącu zadawanie pytań szefowi rządu.

Leszek Miller powiedział na briefingu w Sejmie, że jutro klub parlamentarny SLD spotka się z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim, by omówić na nim ten projekt oraz _ problemy wynikające z pracy Sejmu _.

Lieder SLD zaznaczył też, że pomysł zmiany w regulaminie Sejmu przedstawi premier Ewie Kopacz na spotkaniu liderów partyjnych z szefową rządu, które jest zaplanowane na godz. 14.

_ - Podtrzymuję swoje stwierdzenie, że (...) współpraca między opozycją a rządem powinna być budowana na terenie parlamentu _ - przekonywał były premier. - _ Między innymi po to wymyślono parlament, aby toczył się w nim spór _ - dodał.

W uzasadnieniu projektu zmiany regulaminu Sejmu podkreślono, że rozwiązanie zwane _ godzina pytań do premiera _ jest _ powszechnie i od dziesięcioleci praktykowane w wielu demokracjach zachodniej Europy _. Zgodnie z jego zapisami punkt _ godzina pytań do premiera _ byłby wprowadzany do porządku obrad Sejmu przez marszałka _ nie rzadziej, niż raz w miesiącu _, a _ nieobecnego premiera mógłby zastąpić wicepremier _.

Pytany o stanowisko SLD ws. wniosku PiS o odwołanie marszałka Sejmu Miller odpowiedział, że Sojusz _ wstępnie przyjął wniosek o wstrzymanie się _ w piątkowym głosowaniu. Dodał jednak, że _ ten temat _ zostanie również poruszony na spotkaniu z Sikorskim. _ - Jesteśmy otwarci na argumenty pana marszałka _ - dodał.

Propozycję spotkania z liderami ugrupowań parlamentarnych premier Kopacz złożyła podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej PO w Katowicach. Zwróciła się do liderów partyjnych z apelem o współpracę. Wezwała, by zmianę w stosunkach między partiami rozpocząć od dyskusji na temat samorządu terytorialnego.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD chce koalicji po wyborach? Miller tłumaczy Przewodniczący SLD mówił, że w całym kraju Sojusz wystawia 40 tysięcy kandydatek i kandydatów.
Miller: Władza leży na ulicy, trzeba się schylić Lider SLD zaapelował w Lęborku podczas inauguracji kampanii samorządowej partii w województwie pomorskim o dużą aktywność.
Miller rzuca hasło: 2 proc. PKB na naukę Jak podkreślił szef SLD, o sile państwa nie decydują czołgi i dywizje, tylko jakość uniwersytetów.
Tagi: Leszek Miller, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz