Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Godson głosując za rządem Tuska, myślał o Jezusie

0
Podziel się:

Zadając sobie pytanie, co zrobiłby Jezus - nie miałem już wątpliwości - tłumaczy ten krok poseł, który odszedł z PO. Czy odejdzie z Polski Razem?

Godson głosując za rządem Tuska, myślał o Jezusie
(Bartosz Krupa/East News)

Rząd Donalda Tuska uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Za wnioskiem premiera zagłosowało 237 posłów. Jedną z osób, które poparły ten wniosek był... John Godson - kiedyś poseł PO, a dziś - jeden z polityków Polski Razem.

_ Miałem dylemat jak postąpić wiedząc, że ta decyzja może wpłynąć na moją dalszą aktywność polityczną, w tym jej zakończenie. Ale zadając sobie pytanie, co zrobiłby Jezus - nie miałem już wątpliwości _ - tłumaczy ten krok na Twitterze.

Gabinet Donalda Tuska w głosowaniu poparli posłowie PO i PSL oraz czterech posłów niezrzeszonych, w tym Godson, oraz jeden poseł Twojego Ruchu. Poseł Andrzej Piątak, który zagłosował tak, jak koalicja rządowa został już usunięty z klubu TR.

Tusk zgłosił wniosek o wotum zaufania dla rządu na zakończenie swojego wystąpienia na temat ujawnionych nagrań z rozmów polityków PO, w tym ministrów. Premier oświadczył, że bez mandatu parlamentu rząd nie będzie skuteczny ani w wyjaśnianiu sprawy, ani w realizowaniu interesów państwa.

_ Nie miałem wątpliwości _

_ Uważam, że to, co się stało, jakiego języka używali ministrowie Rządu jest naganne i wręcz karygodne. Ale uważam także, że Premier Donald Tusk, nie ważne, jakiego byśmy nie mieli zdania na jego temat, potrzebuje wsparcia i modlitwy właśnie teraz _ - argumentuje swój wybór John Godson.

_ Obraz, który mi przychodzi do serca to obraz, kiedy przyprowadzono do Jezusa kobietę złapaną na cudzołóstwie, którą chciano ukamienować. Jezus zadał jej oskarżycielom pytanie »Kto z was jest bez grzechu, niech rzuci pierwszy kamień. Miałem dylemat jak postąpić wiedząc, że ta decyzja może wpłynąć na moją dalszą aktywność polityczną, w tym jej zakończenie. Ale zadając sobie pytanie, co zrobiłby Jezus - nie miałem już wątpliwości _ - napisał już na swojej stronie internetowej.

Jaki los czeka posła?

Pytany, czy zamierza odejść z Polski Razem Jarosława Gowina, odparł: _ Nie. To wszystko będzie zależało od kolegów z PR. _ Zaznaczył, że w rozmawiał już z Gowinem. - _ Powiedział, że nie rozumie mojej decyzji, ale ją szanuje _ - dodał Godson.

Godson odniósł się do sprawy podsłuchów. - _ Karygodne jest to, co się stało, karygodne to, co tam było mówione, karygodna jest nawet reakcja niektórych _ - mówił. Zastrzegł jednak, że premier przeprosił. - _ Liczę na to, że sprawa zostanie wyjaśniona _- podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces taktyczny Tuska i odpowiedź opozycji Premiera poparli nawet niezrzeszeni. Pojechał po stanowiska do Brukseli.
Posłowie "banici" przeciwko wotum dla rządu - _ Nie język, jakiego używali politycy, jest problemem sprawy, a funkcjonowanie państwa _ - przekonywał Wipler.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)