Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Godło i hymn Polski dyskutowane w Sejmie

0
Podziel się:

Posłowie zajmą się nowelizacją ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

Godło i hymn Polski dyskutowane w Sejmie
(EAST NEWS)

Dziś drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie wysłuchają między innymi informacji ministra spraw wewnętrznych na temat bezpieczeństwa podczas Euro 2012, a także zajmą się nowelizacją ustawy o godle, barwach i hymnie naszego kraju.

W porządku obrad są dwie propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Pierwsza z nich to projekt ustawy sejmu wzywający rząd do aktywnego działania rządu do prowadzenia równych i niedyskryminujących zasad podziału środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników między państwa członkowskimi Unii Europejskiej.

Druga to projekt nowelizacji ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioskodawcy proponują podwyższenie rocznego limitu zwrotu akcyzy z 86 do 126 litrów.

Posłowie zajmą się też poprawkami senatu do nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Wprowadza ona obowiązek umieszczania na koszulkach sportowych reprezentacji symboli narodowych.

Czytaj więcej o propozycjach posłów
1 procent z podatków na partie. Palikot proponuje skok na kasę Politycy mogą dostawać dziesięć razy więcej niż teraz. Uda się się przekonać posłów?
"Katolicka ciota" przykrywką reformy emerytur W ostatnich dniach w publicznej debacie pojawiły się m.in. takie sformułowania jak: _ katolicka ciota, naćpana hołota czy pętak. _
Idą pod Sejm. "Trzeba patrzyć posłom na ręce" _ Posłowie muszą czuć nasz nacisk, żeby się zastanowili nad tym co zrobić _ - mówią związkowcy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)