Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Głowa Klicha raczej nie poleci. Dziś opinia o wniosku PiS

0
Podziel się:

Wniosek PiS o odwołanie szefa MON nie ma szans. Opozycja potrzebuje aż 231 głosów.

Głowa Klicha raczej nie poleci. Dziś opinia o wniosku PiS
(PAP/Radek Pietruszka)

Sejmowa komisja obrony narodowej zajmie się dziś zaopiniowaniem wniosku o odwołanie szefa MON. Wniosek złożyło PiS po opublikowaniu raportu MAK. Popierają go PJN i SLD.

Na komisji obrony, która rozpocznie się w południe z pewnością będzie burzliwa debata na ten temat - powiedział przewodniczący komisji, Stanisław Wziątek.

-_ Na pewno trzeba będzie się odnieść do wielu słabości, które w wojsku polskim występują. To będzie główna baza do wyrażania negatywnych opinii na temat jego (Bogdana Klicha)
działalności i działalności całego ministerstwa. Pani minister będzie miał okazję odnieść się do wszystkich zarzutów, następnie odbędzie się głosowanie _ - powiedział Wziątek.

Posłowie PiS, którzy wniosek o wotum nieufności złożyli, zarzucają szefowi MON między innymi polityczną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, brak reakcji na raport MAK, szczególnie kwestie dotyczące generała Andrzeja Błasika, oraz za zły stan armii.

Członek komisji obrony z Platformy Obywatelskiej Paweł Suski spodziewa się _ ostrego ataku _ na ministra Klicha i zapowiada jego obronę.

- _ Będzie ciąg dalszy Smoleńska. Epatowanie opinii publicznej argumentami jakoby mister odpowiadał za tę katastrofę co jest troszeczkę infantylne i nie przystaje do rzeczywistości _ - uważa Suski.

- _ Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich z tą katastrofą czy też samym wylotem miał tyle wspólnego, że otrzymał pismo od prezydenta, który informował, że zaprasza na pokład generałów. Wniosek na pewno będzie głosowany, będzie duży odpór ze strony mojego klubu _ - zapowiedział.

Wniosek o odwołanie ministra Klicha raczej nie ma szans. Opozycja musi mieć 231 głosów, żeby można było go przyjąć. Koalicja broniąca szefa MON ma razem 235 posłów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t129438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;chce;postawic;tuska;przed;trybunalem,134,0,756102.html) PiS chce postawić Tuska przed Trybunałem Zdaniem opozycji premier znał prawdziwe przyczyny smoleńskiej tragedii, ale je ukrywał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t85350.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;chce;glowy;klicha;wniosek;juz;dzis,239,0,755183.html) PiS chce głowy Klicha. Wniosek już dziś? Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że prace nad uzasadnieniem dobiegają końca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t128793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;chce;glowy;klicha;bedzie;wniosek;w;sejmie,71,0,753735.html) PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości złoży go w przyszłym tygodniu. _ - Powody są oczywiste - _ mówi Jarosław Kaczyński.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)