Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
27.04.2015 06:47

Głosowanie korespondencyjne. Dziś upływa termin składania wniosków

Do tej pory z korespondencyjnej formy oddawania głosu mogli korzystać niepełnosprawni i osoby przebywające za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Dziś upływa termin na składania wniosków o głosowanie korespondencyjne. Po raz pierwszy w wyborach prezydenckich każdy będzie mógł skorzystać z tej formy oddania głosu.

Wystarczy w urzędzie gminy zasygnalizować chęć głosowania korespondencyjnego, a urząd prześle pakiet wyborczy pod wskazany adres.

- Głosowanie korespondencyjne to ułatwienie dla osób, które w dniu głosowania będą poza miejscem stałego zamieszkania - dodaje Olga Skarżyńska z inicjatywy "Masz Głos, Masz Wybór".

W wyborach prezydenckich można także głosować poprzez zaświadczenie. - W urzędzie gminy trzeba pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania i wtedy można oddać głos w dowolnej komisji obwodowej - przypomina Olga Skarżyńska.

Do tej pory z korespondencyjnej formy oddawania głosu mogli korzystać niepełnosprawni i osoby przebywające za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Głosowanie korespondencyjne? Jest podpis Wszyscy wyborcy, a nie tylko wyborcy niepełnosprawni, będą mogli głosować korespondencyjnie - zakłada nowela kodeksu wyborczego.
Ważne zmiany w ordynacji wyborczej Wszyscy wyborcy, a nie tylko wyborcy niepełnosprawni, będą mogli w wyborach oddać głos korespondencyjnie - zakłada projekt noweli kodeksu wyborczego przyjęty przez Sejm.
Wybory pod nadzorem kamer? Sejm decyduje W Sejmie rusza batalia o przeforsowanie projektu ustawy, który nosi tytuł _ Uczciwe wybory _.
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz