Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GIS: Większość dopalaczy zawierała narkotyki

0
Podziel się

2 października tego roku doszło do zamknięcia sklepów z dopalaczami.

GIS: Większość dopalaczy zawierała narkotyki
(podfoto/iStockphoto)
bEgwZRkl

Próbki pobrane w październiku w sklepach z dopalaczami zawierały substancje psychoaktywne, w wielu przypadkach substancje zakazane oraz leki.

Główny Inspektorat Sanitarny dysponuje wynikami kilku tysięcy próbek wykonanymi przede wszystkim w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie.

2 października tego roku doszło do zamknięcia sklepów z dopalaczami i pobrania odpowiedniego materiału do badania.

bEgwZRkn

Rzecznik GIS Jan Bondar poinformował, że prawie wszystkie próbki zawierały substancje psychoaktywne na przykład pochodne amfetaminy, a wiele z nich zakazane substancje psychoaktywne, które umieszczone są na liście niedozwolonych substancji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jan Bondar poinformował, że w wiele próbek zawierało w swoim składzie niebezpieczne leki, na przykład lidokainę o działaniu znieczulającym. Rzecznik podkreślił, że leki te nie znalazły się tam przypadkowo tylko miały wywołać dodatkowe efekty podobne do działania kokainy. Badane próbki zawierały też nowe nieznane substancje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t87180.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/unia;wzywa;do;zwalczania;dopalaczy,41,0,707625.html) Unia wzywa do zwalczania dopalaczy Komisarz Viviane Reding apeluje o skuteczniejszą walkę Europy z narkotykami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dopalacze;zakazane;prezydent;podpisal;ustawe,94,0,706910.html) Dopalacze zakazane. Prezydent podpisał ustawę Za handel dopalaczami będzie można nałożyć nawet milion złotych kary. Prezydent nie zawetował ustawy, mimo wątpliwości, czy jest ona zgodna z konstytucją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t112620.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czy;rzad;bezprawnie;likwiduje;dopalacze,45,0,691757.html) Czy rząd bezprawnie likwiduje dopalacze? W czasie zamykania sklepów obowiązują procedury, które GIS pominął.
bEgwZRkO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)