Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Girzyński:Popełniłem błąd, za który przepraszam

0
Podziel się:

Zbigniew Girzyński, były poseł PiS, który odszedł z partii w związku z
zastrzeżeniami dotyczącymi jego służbowych podróży, przyznał, że w tej sprawie popełnił błąd, za który przeprasza.

Girzyński:Popełniłem błąd, za który przepraszam
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zbigniew Girzyński, były poseł PiS, który odszedł z partii w związku z zastrzeżeniami dotyczącymi jego służbowych podróży, przyznał, że w tej sprawie popełnił błąd, za który przeprasza. Poinformował, że zwrócił Kancelarii Sejmu ponad 13 tys. zł.

Były poseł PiS na konferencji prasowej w Sejmie mówił, że zwrócił już całość pobranych z Kancelarii Sejmu środków na sześć podróży zagranicznych na łączną kwotę 13 tys. 467 zł. Jak tłumaczył, rozliczał te delegacje jako wyjazd samochodowy, a leciał samolotem.

Poseł deklarując podróż samochodem droższą niż ewentualna podróż lotnicza otrzymuje z Kancelarii Sejmu ekwiwalent ceny biletu lotniczego. Girzyński mówił, że traktował otrzymane środki jako ryczałt na podróż odbywaną we własnym zakresie - jak dodał - _ najczęściej samochodem, ale nie zawsze _.

Łącznie - jak mówił Girzyński - odbył 20 delegacji zagranicznych, za które pobrał taki ekwiwalent.

W ocenie Girzyńskiego przepisy w zakresie rozliczania podróży poselskich _ były mocno niejasne, niejednoznaczne _. _ I sam fakt, że - jak dzisiaj wiemy - Kancelaria postanowiła je w tym zakresie zmienić, doprecyzować, wprowadzić rozwiązania, które będą miały charakter jednoznaczny i nie będą budziły wątpliwości, jest poniekąd potwierdzeniem tego, że nie było mojej złej wiary w tym, by w taki a nie inny sposób postępować _ - zaznaczył poseł.

_ - Przepraszam. Ja w tej sprawie popełniłem błąd, ponieważ te przepisy interpretowałem w taki sposób, w jaki wydawał mi się właściwy, ale nie sprawdziłem tego dokładnie. Błąd popełnili też ci, którzy te przepisy w taki sposób interpretowali i nie robili nic w tym czasie, by te wątpliwości rozwiać _ - podkreślił.

Według Girzyńskiego _ przepraszam _ to jest słowo, które przechodzi przez gardło niezwykle trudno. _ Nie było polityka, z którym rozmawiałem pytając się także o radę, który doradzał mi, by go użyć, a wszyscy odradzali. Ale ja mimo tego chciałem tego słowa użyć, bo uważam, że jestem je wszystkim winien _ - mówił poseł.

Girzyński zrezygnował z członkostwa w partii i klubie PiS 4 grudnia. Poseł pytany , czy chce wrócić do PiS, odpowiedział, że _ od strony formalnej z Kancelarią Sejmu sprawa jest wyjaśniona, a jeśli chodzi o kwestie polityczne, sprawę środowisko będzie jakoś tam rozpatrywało _. _ Nie będę w tej materii czynił żadnych nacisków, każdą decyzję uszanuję _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Sejm poprawia budżet na 2015. Lista zmian Sto trzydzieści poprawek - jedną do części tekstowej i 129 do załączników projektu budżetu rozpoczęła w środę opiniować sejmowa komisja finansów publicznych.
"Trzeba zacząć dyskutować i przestać się bać" _ - Sprawą związków partnerskich powinna zająć się sejmowa komisja _ - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.
Radosław Sikorski odejdzie? Zdradził zamiary Marszałek nie boi się śledztwa w sprawie jego _ kilometrówek _. PiS ponowiło apel do premier Ewy Kopacz, by usunęła Radosława Sikorskiego z partii i z funkcji w Sejmie.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)