Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ginekolog
09.07.2013 23:20

Ginekolog skazany za błąd lekarski

5 listopada 2010 roku ciężarna kobieta zgłosiła się do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, ponieważ przestała czuć ruchy dziecka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 10 tys. zł grzywny skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Pińczowie (Świętokrzyskie) ginekologa za błąd w sztuce lekarskiej - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Marcin Chałoński.

5 listopada 2010 roku ciężarna kobieta zgłosiła się do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, ponieważ przestała czuć ruchy dziecka. Zdaniem biegłych mimo wyników badań, które wskazywały na to, że z dzieckiem dzieje się coś złego, lekarz zbyt późno zlecił cesarskie cięcie. W wyniku tego dziecko urodziło się martwe.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
Ochrona zdrowia zagrożona. Lekarze apelują - Nasza troska jest tym większa w sytuacji, w której minister zdrowia nie tylko nie potrafi podjąć skutecznych działań na rzecz reformowania służby zdrowia, ale także nieumiejętnie współdziała ze środowiskiem - piszą lekarze w liście do premiera
To zmniejszy kolejki do lekarzy specjalistów Jak wyjaśnił Neumann, chodzi o to, by pacjenci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej mogli skorzystać z większej ilości świadczeń.
Tagi: ginekolog, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz