Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gimnazjalne testy wyciekły do internetu

0
Podziel się:

Odpowiedzi w internecie zamieścił osiemnastolatek z Warszawy. Jest już w rękach policji.

Gimnazjalne testy wyciekły do internetu
(PAP/ Tomasz Gzell)

aktualizacja 9:11

Dzień przed rozpoczęciem egzaminów gimnazjalnych w sieci znalazły się wszystkie zadania z testu humanistycznego wraz z rozwiązaniami. Policja informuje, że zatrzymała już autora przecieku. Część piszących będzie musiała powtórzyć test.

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski (na zdjęciu) przyznaje, że na 90 procent doszło do przecieku. Według dziennika _ Polska _, policja tropi teraz, kto wykradł zadania i umieścił je na amerykańskim serwerze. Zdaniem Konarzewskiego, aby dostać się do pliku, trzeba było złamać dziewsięciocyfrowy kod. Informatycy twierdzą jednak, że komputery w polskich instytucjach państwowych, często nie mają wystarczających zabezpieczeń.

Tymczasem osiem komisji egzaminacyjnych ustala, którzy uczniowie mogli skorzystać z tego oszustwa. Ich egzamin na pewno zostanie unieważniony. CKE na razie nie bierze pod uwagę unieważnienia środowego sprawdzianu wszystkim 480 tysiącom gimnazjalistom.

Według dziennika _ Polska _, do zadań miało dostęp czworo ekspertów CKE, pracownicy drukarni i kurierzy, rozwożący testy do szkół. Dobę przed sprawdzianem paczki z testami mieli też w rękach wszyscy dyrektorzy gimnazjów.

Wyniki dzisiejszego testu również w sieci?

Telewizja TVN24 podała rano, że w internecie pojawiły się już odpowiedzi na pytania z dzisiejszego testu matematyczno-przyrodniczego. Krzysztof Konarzewski, pytany na antenie o możliwość kolejnego wycieku zapewni, że dostępne w sieci odpowiedzi są nieprawdziwe_ : - Widziałem je i konsultowałem z autorem pytań. To nie są prawdziwe zadania - _ zapewniał szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Około godziny 8. telewizja podała, że policjanci zatrzymali osobę, odpowiedzialną za umieszczenie pliku z zadaniami i odpowiedziami do wczorajszego testu z wiedzy humanistycznej. Według informacji TVN24 jest to osiemnastolatek z Warszawy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)