Notowania

gimnazjum
23.04.2009 06:50

Gimnazjalne testy wyciekły do internetu

Odpowiedzi w internecie zamieścił osiemnastolatek z Warszawy. Jest już w rękach policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

aktualizacja 9:11

*Dzień przed rozpoczęciem egzaminów gimnazjalnych w sieci znalazły się wszystkie zadania z testu humanistycznego wraz z rozwiązaniami. Policja informuje, że zatrzymała już autora przecieku. Część piszących będzie musiała powtórzyć test. *

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski (na zdjęciu) przyznaje, że na 90 procent doszło do przecieku. Według dziennika _ Polska _, policja tropi teraz, kto wykradł zadania i umieścił je na amerykańskim serwerze. Zdaniem Konarzewskiego, aby dostać się do pliku, trzeba było złamać dziewsięciocyfrowy kod. Informatycy twierdzą jednak, że komputery w polskich instytucjach państwowych, często nie mają wystarczających zabezpieczeń.

Tymczasem osiem komisji egzaminacyjnych ustala, którzy uczniowie mogli skorzystać z tego oszustwa. Ich egzamin na pewno zostanie unieważniony. CKE na razie nie bierze pod uwagę unieważnienia środowego sprawdzianu wszystkim 480 tysiącom gimnazjalistom.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ MEN przyjrzy się bliżej gimnazjom ]( http://news.money.pl/artykul/men;przyjrzy;sie;blizej;gimnazjom,57,0,338745.html )

Według dziennika _ Polska _, do zadań miało dostęp czworo ekspertów CKE, pracownicy drukarni i kurierzy, rozwożący testy do szkół. Dobę przed sprawdzianem paczki z testami mieli też w rękach wszyscy dyrektorzy gimnazjów.

Wyniki dzisiejszego testu również w sieci?

Telewizja TVN24 podała rano, że w internecie pojawiły się już odpowiedzi na pytania z dzisiejszego testu matematyczno-przyrodniczego. Krzysztof Konarzewski, pytany na antenie o możliwość kolejnego wycieku zapewni, że dostępne w sieci odpowiedzi są nieprawdziwe_ : - Widziałem je i konsultowałem z autorem pytań. To nie są prawdziwe zadania - _ zapewniał szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Około godziny 8. telewizja podała, że policjanci zatrzymali osobę, odpowiedzialną za umieszczenie pliku z zadaniami i odpowiedziami do wczorajszego testu z wiedzy humanistycznej. Według informacji TVN24 jest to osiemnastolatek z Warszawy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: gimnazjum, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz