Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienie
31.10.2013 07:33

Gimnazjaliści uczą się życia w więzieniu

Gimnazjaliści z Radomia uczestniczą w specjalnych lekcjach wychowawczych prowadzonych w miejscowym areszcie śledczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tim Pearce, Los Gatos/CC/Flickr)

Uczniowie z Radomia uczestniczą w specjalnych lekcjach wychowawczych prowadzonych w miejscowym areszcie śledczym. W ramach programu profilaktycznego _ Więzienie-stracony czas _ młodzi ludzie m.in. zwiedzają areszt i uczestniczą w spotkaniach z osadzonymi.

Projekt ma uświadomić uczniom konsekwencje wejścia w konflikt z prawem. _ Jako rodzice, nauczyciele, wychowawcy, chcemy młodych ludzi przestrzec przed skutkami nieprzemyślanego zachowania i błędnych decyzji, które mogą zadecydować o całym dalszym życiu _ - powiedział Ryszard Fałek, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za radomską oświatę. Według niego, zajęcia przeprowadzone na terenie więzienia dodatkowo oddziałują na młodych ludzi, ukazując realia izolacji od świata zewnętrznego.

Podczas pobytu w areszcie gimnazjaliści oglądają cele. Spotkają się z więziennym psychologiem i funkcjonariuszami Służby Więziennej. Zdaniem wiceprezydenta Radomia, ważnym elementem wizyty w areszcie jest także rozmowa z osadzonymi.

W projekcie biorą udział uczniowie ostatnich klas wszystkich radomskich gimnazjów; w sumie około 2400 uczniów. Wizyty w areszcie są wynikiem porozumienia władz miasta i dyrekcji radomskiego aresztu.

Czytaj więcej w Money.pl
Krytykował władze. Spędzi 15 lat w więzieniu Mohammed al-Adżami został aresztowany w listopadzie 2011 roku za utwór stanowiący pochwałę arabskiej wiosny.
Kot przemycał do więzienia marihuanę Uwagę mołdawskich strażników zwrócił dziwny kształt obróżki kociego kuriera. Okazało się, że ktoś przywiązywał do niej pakieciki z marihuaną.
Tagi: więzienie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz